Współorganizator akcji Magdalena Dydyszko zaznaczyła, że rozpocznie się ona w symbolicznym dniu - 13 października, kiedy przypada Światowy Dzień Wzroku. W programie wydarzenia przewidziana jest konferencja, hackathon i "event sensoryczny".
Wydarzenie otworzy "event sensoryczny". W Galerii Krakowskiej, która jest współorganizatorem wydarzenia, stanie instalacja – sensoryczny plac zabaw, który umożliwi poznawanie świata z pomocą innych niż wzrok zmysłów. Odbędą się warsztaty sensoryczne z wykorzystaniem urządzeń wspierających dostępność i pokazy sprzętu dla osób niewidomych.
Drugim elementem akcji jest konferencja, która odbędzie się 21 października w Krakowie. "Dedykowana jest szczególnie tym, którzy dostępność muszą traktować jako element projektowania produktów i usług. Obejmie ona debaty i wykłady z udziałem ekspertów. To zaproszenie do poznania najważniejszych pojęć w zakresie sensoryki i dyskusji o różnych wymiarach niepełnosprawności" - wyjaśnili organizatorzy akcji.
Trzecią częścią tegorocznej edycji jest hackathon, na który zaproszeni są programiści, studenci, graficy, pracownicy działów IT chcący wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności, aby stworzyć nowe rozwiązania ułatwiające życie osobom niewidomym i słabowidzącym.
Hasłem tegorocznego maratonu programowania jest "miasto/przestrzeń przyjazna osobom niewidomym". Jego rezultatem będzie nagrodzenie najlepszego prototypu aplikacji, produktu lub usługi, które będą działać na rzecz zwiększenia dostępności społecznej. Na hackathon obowiązują zapisy, a odbędzie się on 22 i 23 października w Krakowie.
"Chcemy tworzyć przestrzeń, dającą możliwość pełnego uczestniczenia w życiu społecznym osobom z niepełnosprawnościami sensorycznymi" - wskazują organizatorzy akcji Magdalena Dydyszko i Piotr Kowalski.
- A
- A
- A
13 października w Krakowie rusza akcja "Sensorycznie i na serio 2.0"
Osobom niewidomym lub słabowidzącym dedykowana jest tegoroczna akcja "Sensorycznie i na serio 2.0", która rozpocznie się 13 października w Krakowie. Wydarzenie skupia się na rozwiązaniach - głównie technologicznych - mogących ułatwić życie osobom ze szczególnymi potrzebami.Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
23:31
Kasprowy Wierch i zmiany klimatu. Sąd stwierdził, że rozbudowa wyciągu jest nieracjonalna
-
22:53
"Nie poznamy tego budynku". Rozpoczyna się remont Biblioteki Książąt Czartoryskich
-
22:01
Antonina Tosiek laureatką tegorocznej Nagrody im. Wisławy Szymborskiej
-
21:01
Ropa z czystą wodą. Gmina korzysta już ze stacji uzdatniania
-
20:46
Pobił kierowcę krakowskiego MPK, jest już w rękach policji
-
20:19
Ag Gag czyli knebel rolniczy. Jak prawo legalizuje bezprawie m.in. w USA?
-
20:01
Młode gwiazdy wystąpią w Krakowie
-
18:05
Myśliwi, strzelnice i luka systemu. Kryminolog o tym, skąd w Polsce bierze się nielegalna broń
-
17:53
Śledź "Śledzia" w wakacje. Pierwszy sezon serialu kryminalnego ponownie na antenie Radia Kraków
-
17:07
Kolej ruszyła z remontami w Małopolsce. Na liście most na Skawie
-
10:45
Astronaucić, galaktykować, orbitować, czyli?
-
15:05
Nie zaczynaj biegania samodzielnie
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze