Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Przemysław Czarnek odebrał honorowe obywatelstwo gminy Lipinki

  • Marek Mędela
  • date_range Niedziela, 2021.10.24 08:54 ( Edytowany Niedziela, 2021.10.24 09:35 )
Radni niewielkiej gminy Lipinki w powiecie gorlickim o wyróżnieniu dla ministra edukacji i nauki zdecydowali jednogłośnie.

Fot. Ministerstwo Edukacji i Nauki

Posłuchaj co mówi wójt Czesław Rakoczy

W uzasadnieniu uchwały napisali, że "profesor Czarnek jest bardzo aktywnym działaczem katolickim, promotorem tradycji polskiej rodziny, występował wielokrotnie jako obrońca rodziny przed zagrożeniami i ideologią rewolucji seksualnej. Wyrażając zdecydowanie katolickie poglądy, był wielokrotnie atakowany, organizowano przeciwko niemu nagonki medialne, a także proces sądowy. Jako Minister Edukacji i Nauki zmierza do obrony szkoły przed ideologizacją".

Zwracali też uwagę, że minister w swoich wystąpieniach medialnych wspominał o Lipinkach. Pokazując gminę i parafię, jako przykład wierności Bogu i Ojczyźnie.

Podczas uroczystości nadania honorowego obywatelstwa wójt Czesław Rakoczy mówi o odwadze Przemysława Czarnka:

Podkreślamy osobowość, podkreślamy dary ducha świętego, mądrość, którą Bóg panu dał, rozum i przepiękny dar męstwa, że pan się nie boi.

Posłuchaj co mówi Przemysław Czarnek

Minister dziękując za wyróżnienie, przypominał słowa księdza Jerzego Popiełuszki.

Największym wrogiem jest nie milicja, nie rząd, nie drugi człowiek, ale w strach. Istnieje zawsze tysiąc powodów, żeby ulec własnemu lękowi. Państwo temu lękowi nie ulegacie, nie ulegacie presji, stoicie przy prawdzie, a dzięki temu ja mogę być dumny i zaszczycony faktem, że jestem państwa honorowym współobywatelem, za co bardzo dziękuję.


Gmina Lipinki była jedną z pierwszych, która przyjęła uchwałę o przeciwdziałaniu "ideologii LGBT". Została ona zaskarżona przez Rzecznika Praw Obywatelskich do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego. Sąd skargę odrzucił. Po odwołaniu w lipcu Naczelny Sąd Administracyjny skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia przez WSA.

Autor:
Marek Mędela

Opracowanie:
Justyna Polewska-Nowicka

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

3251783

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię