Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Małopolskie Wektory Współpracy dla Starego Sącza, Oświęcimia i Nowego Targu

  • Aktualności
  • date_range Wtorek, 2017.06.20 19:20 ( Edytowany Niedziela, 2021.05.30 23:13 )
Trzy małopolskie samorządy - ze Starego Sącza, Oświęcimia i Nowego Targu zostały w tym roku laureatami Małopolskich Wektorów Współpracy. Konkursy, który jest co roku organizowany przez Małopolski Instytut Samorządu Terytorialnego i Administracji we współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Krakowie, ma na celu docenienie samorządów, które najmocniej współpracują z organizacjami pozarządowymi.

fot: Regina Korczak-Watycha

Wektory Małopolski przyznane

W ten sposób rozwija się społeczeństwo obywatelskie. I to chcemy docenić - mówi Bożena Pietras-Goc, dyrektor instytutu.

Ideą konkursu jest wsparcie sygnału, że rozwój społeczeństwa obywatelskiego jest ważny. Pierwsze miejsce w tym roku, gmina Stary Sącz dostała za wzorcowo realizowaną pracę ze stowarzyszeniem na rzecz osób Niepełnosprawnych - wpsarcie dla środowiskowego domu samopomocy w Starym Sączu dla osób przewlekle chorych psychicznie.

Grzegorz Lipiec, wicemarszałek województwa małopolskiego podkreślał, że to jeden z najbliższych partnerów, organizacja pozarządowa dla każdego samorządu, to są ludzie aktywni, którym coś się chce, chce wspólnie zmieniać lokalne otoczenie. Warto wyróżniać te samorządy, które najlepiej prowadzą taką politykę.

Drugiej miejsce w tegorocznym konkursie zajął Oświęcim, a trzecie Nowy Targ. Kapituła konkursu zdecydowała się także wyróżnić Skawinę - m.in. za powołanie Skawińskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego.

 

RK/bp

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię