Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Jerzy Stuhr laureatem nagrody im. Romany Bobrowskiej!

  • Aktualności
  • date_range Czwartek, 2015.02.19 10:10 ( Edytowany Niedziela, 2021.05.30 22:59 )
Wybitny aktor, reżyser, wykładowca akademicki, od lat związany swoją sztuką z Radiem Kraków, został laureatem nagrody im. Romany Bobrowskiej. Krakowska rozgłośnia przyznaje rokrocznie nagrodę ludziom i instytucjom wspierającym ideę radia publicznego i promującym ambitne gatunki sztuki radiowej.

Nagroda zostanie wręczona aktorowi i reżyserowi 24 lutego w studiu im. Romany Bobrowskiej podczas radiowej premiery "Konrabasisty". Zapraszamy do słuchania transmisji na antenie Radia Kraków o godzinie 19.05.

Zobacz też: Jubileusz "Kontrabasisty" w Radiu Kraków

Jerzy Stuhr od lat jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych głosów występujących na antenie Radia Kraków. Gra w teatrze radiowym, słuchowiskach, powieściach i spektaklach dla dzieci. Czyta prozę, poezję, jego głos pojawia się w dramatach i bajkach.

W radiowym archiwum znaleźliśmy głos Jerzego Stuhra w nagraniu z 1974 roku. To rola... sprawozdawcy radiowego w słuchowisku Jalu Kurka pt. "Leone znaczy lew" w reżyserii Romany Bobrowskiej.

Tyratron

Przez następne czterdzieści Jerzy Stuhr wystąpił w Radiu Kraków m.in. w "Betlejem Polskim" Rydla, "Bolesławie Śmiałym" Wyspiańskiego czy "Bajkach" Fredry. Do większości radiowych przedsięwzięć Jerzego Stuhra angażowała Romana Bobrowska. A ostatnich latach najpierw ze wzruszeniem słuchaliśmy relacji z walki z chorobą  w autobiograficznej powieści "Tak sobie myślę" a potem brawurowej roli męża w wyreżyserowanym przez niego w Radiu Kraków spektalu "Ich czworo" Gabrieli Zapolskiej.

Laureatami nagrody im. Romany Bobrowskiej są wielcy, krakowscy aktorzy związani z naszym radiem: Anna Polony, Andrzej Seweryn  i Krzysztof Globisz. W tym roku dołączył do nich Jerzy Stuhr.

 

Barbara Gawryluk, jgk

Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię