|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Rewolucja w polskiej radiofonii OFF Radio Kraków już nadaje!

OFF Radio Kraków, pierwsza stacja cyfrowa w Małopolsce, już nadaje! Jesteśmy już po ceremonii otwarcia najbardziej offowego radia w mieście. Odbyła się ona w klubie Forum Przestrzenie, gdzie bawiły się setki osób. Nowego brzmienia w eterze można posłuchać na off.radiokrakow.pl

fot. Monika Stolarska

OFF Radio Kraków mogło powstać dzięki wprowadzeniu nowoczesnej technologii emisji radiowej DAB+, która pozwala na rozszerzenie obecnej oferty tematycznej na radiowym rynku. Ponieważ możliwości starego FM-u już się wyczerpały, od 2013 roku w Polsce rozpoczął się proces cyfryzacji radia. Początkowo zasięg cyfrowy objął Warszawę i Katowice. W 2014 roku objął kolejne miasta, w tym także Kraków. W DAB+ od 31 grudnia 2014 roku nadaje Radio Kraków, a od 31 stycznia oficjalnie zacznie nadawać pierwszy tematyczny kanał cyfrowy w Krakowie - OFF Radio Kraków. Docelowo sygnał cyfrowy całkowicie zastąpi analogowy sposób emisji.

Zobacz: http://dab.polskieradio.pl/

Polska nie jest pierwszym krajem, który postanowił przejść na cyfrowe nadawanie sygnału radiowego. W Anglii, Niemczech, Holandii, Belgii, Norwegii czy Szwajcarii zasięg techniczny radia cyfrowego obejmuje już ponad 90% powierzchni tych krajów. Pierwszym krajem na świecie, który wyłączy nadajniki analogowe, będzie prawdopodobnie Norwegia. Przejście tylko i wyłącznie na nadawanie cyfrowe zaplanowano tam na początek 2017 roku.

To właśnie dzięki technologii DAB+ mogliśmy stworzyć zupełnie nową, unikatową ofertę muzyczną: OFF Radio Kraków. Muzyka z winyli z lat 60.odbije się nowym echem, a syntezatory zmaltretowane będą elektroniką . Dźwięki grane w OFF Radiu Kraków nie będą pasowały do żadnego z dotychczasowych schematów. Oferta OFF Radia Kraków adresowana jest do słuchaczy, którzy nie idą utartymi ścieżkami, którzy są poza głównym nurtem. Performatywna publiczność Krakowa nareszcie będzie miała swój nowy, tematyczny cyfrowy kanał. „To oryginalna propozycja, jakiej próżno do tej pory szukać w eterze” - zapowiada Marcin Pulit, Prezes Zarządu i Redaktor Naczelny Radia Kraków. - Dzięki OFF Radio Kraków wypełnimy tematyczną lukę.”

Tym, co zdecydowanie wyróżniać będzie OFF Radio Kraków spośród wszystkich innych radiostacji w Małopolsce, będzie także słowo. Dziennikarze OFFa rekomendować będą to, co nietuzinkowe, modne, ciekawe, wyjątkowe, deficytowe, jednym słowem off.

Co równie ważne, OFF Radio Kraków tworzyć będą intrygujące osobowości. Usłyszeć będzie można m.in. popowego erudytę Łukasz Konatowicza ( „Piosenki wyszukane w OFF”), zainfekowanego metalem Tomasza Orzechowskiego („Nowa Huta w OFF”) czy nawiedzonego melomana Pawła Piotra Polaka („Strapionych Pocieszę w OFF”). Poranki z OFF Radiem Kraków, w których pojawią się rekomendacje kulturalne, zdrowy styl życia, akcje społeczne, czyli wszystko co niesie KrakOFF, poprowadzi Anna Piekarczyk. Redakcją OFF Radia Kraków kierować będą Paulina Bisztyga (redaktor naczelna) i Wojtek Barczyński, który odpowiada za offową muzykę. To, co łączy ich wszystkich, to fascynacja dźwiękiem i radiem. I wielki entuzjazm.

Więcej o twarzach OFF Radia Kraków: off.radiokrakow.pl/nasi-ludzie

Z nowym brzmieniem, nowa era! OFF Radia Kraków można  słuchać poprzez aplikację mobilną, na stronie internetowej www.radiokrakow.pl oraz dzięki odbiornikom DAB+. Radia analogowe odbierają dźwięki tylko poprzez fale radiowe. Odbiorniki DAB+ pozwalają na słuchanie stacji radiowych zarówno analogowych jak i cyfrowych. Odbiór radia cyfrowego jest bezpłatny, wystarczy tylko kupić odbiornik DAB+.

Posłuchaj Off Radia Kraków już dzisiaj!

33%
67%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 12

Poniedziałek, 9 lutego 2015, 00:29

Kolejne marnotrawstwo publicznych pieniędzy! Darmozjadom mówimy stanowcze NIE! jeśli ta stacja ma być utrzymywana z naszych portfeli.Natychmiast OFF!!!

Odpowiedz

Tomasz Detlaf

Wtorek, 3 lutego 2015, 08:25

Czy Radio Kraków mogłoby podać jakie są koszty utrzymania nowego kanału i na ile orientacyjnie słuchaczy może liczyć nowa stacja? Jako osoba płacąca abonament wydaje mi się że nie są to małe koszty. Strona rzeczywiście jest profesjonalna więc pewnie nikt jej nie zrobił za darmo, dodatkowo widzę że sporo osób jest zwiazanych z radiem a nie sadzę żeby ktoś pracował "charytatywnie" Rozumiem że radio powinno się rozwijać, ale dlaczego kosztem głównej anteny której jakość obniżono (niższe bitrate) aby upakować w multipleksie dodatkowy kanał? Rozumiem ambicje młodych ludzi ale dlaczego za to muszą płacić zwykli abonenci? Wydaje mi się że w przypadku uruchamiania nowej stacji a zwłaszcza nowej technologii warto byłoby uruchomić program który dotrze do wiekszej liczby słuchaczy z muzyką bardziej popularną. Ci co lubią programy alternatywne i tak sobie poradzą. Na pewno nie bedą słuchać OFF RK tylko wybiorą inne stacje z wyzszym bitrate przez satelitę albo internet. Mam kilku znajomych którzy słuchają np. jazz w bitrate 320 kb/s z satelity. W przypadku Radia Kraków warto wziąść przykład z Radia Lublin które uruchomiło Radio Free z popularną muzyką. Jesli rozgłośnia chce odnieść sukces to w pierwszej kolejności musi uruchomić program który zainteresuje wiekszość a nie zaczynać od wąskiego profilu. Przez lata PR Czwórka chciała robić taki program i widać nie sprawdził się. Dopiero po wakacjach zmieniono zarząd, ramówkę i stacja szybko odrabia straty. Dla tekiej stacji warto kupić nowy odbiornik DAB+ i płacić abonament. Warto tu przytoczyć słowa jednego ze znanych dziennikarzy muzycznych który stwierdził: "radio nie może udawać że wie lepiej czego powinni słuchać słuchacze, powinno wyczuć ich gust i dać im to czego chcą słuchać"

Odpowiedz

Poniedziałek, 2 lutego 2015, 14:56

Jet problem z waszym radiem, w okolicach skawiny odbiornik nie może odebrać waszej stacji pokazuje? Na jakiej częstotliwości nadajcie w DAB+ Pozdrawiam

Odpowiedz

brrrr

Niedziela, 1 lutego 2015, 21:54

@notoco

jakiś frustrat bzdury wypisuje w komentarzach i tyle

Odpowiedz

notoco

Niedziela, 1 lutego 2015, 21:01

@Kamil23

O kogo chodzi dokladnie bo nie wiem? I jakie marnotrawstwo chodzi? Tez mnie to denerwuję.

Odpowiedz

Tomasz

Niedziela, 1 lutego 2015, 01:24

@Kamil23

Radiofonia to jeden z ciekawszych projektów radiowych - być może OFF nie będzie tak różnorodne jak była rozgłośnia akademicka - ale poczekajmy - ja trzymam kciuki ! a pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=5_gZuqREC6o&feature=youtu.be moment narodzin stacji

Odpowiedz

Marek Czekaj

Sobota, 31 stycznia 2015, 21:07

A mnie denerwuje to , że otwiera się nowe radio OFF Kraków i dzieje się to kosztem jakości DAB+ głównego programu Radia Kraków. Obecnie Radio Kraków nadaje w DAB+ z jakością 88 kbs. Dla mnie zawsze jakość Radia Kraków była numer jeden a teraz widać , że wszystko chodzi o to aby upchać jak najwięcej kanałów radiowych w multipleksie DAB +. Szanujcie trochę Waszych słuchaczy.

Odpowiedz

Ula23

Sobota, 31 stycznia 2015, 09:08

Normalnie scyzoryk otwiera się w kieszeni kiedy słyszy się jak kolejni popaprańcy dorwali się do publicznych pieniędzy. Nie dość że nie rozliczyli się z poprzedniego dzieła, zaszkodzili następcą swoimi donosami do KRRiTV którzy chcą odbudować zniszczoną Radiofonię to znowu bawią się za nasze pieniądze. Jak można dopuścić takie osoby do radia publicznego które utrzymuje się z pieniędzy abonentów.

Odpowiedz

Nie cierpię hejterów typu Kamil23

Czwartek, 29 stycznia 2015, 09:08

@Kamil23

Jak rzucasz takie oskarżenia to się koleś podpisz z imienia i nazwiska, albo zamilcz na wieki

Odpowiedz

:)

Środa, 28 stycznia 2015, 12:13

@Marek

http://off.radiokrakow.pl/sluchaj-online/

Odpowiedz

Marek

Wtorek, 27 stycznia 2015, 18:54

podajcie link url stream do radia OFF Kraków. Jestem za granicą i chciałem słuchać na swoim radyjku internetowym.

Odpowiedz

Kamil23

Wtorek, 27 stycznia 2015, 17:42

Tylko dlaczego szefem muzycznym nowej stacji zostaje osoba ktora doprowadziła do rujny inną stacje (Radiofonia)? Czy osoby ktore kiedyś zmarnowaly pieniadze uczelni musza teraz marnotrawic pieniadze publiczne?

Odpowiedz