|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tragedia na przejeździe kolejowym w Szaflarach: śledztwo musi zostać uzupełnione

Śledztwo w sprawie tragicznego wypadku na przejeździe kolejowym w Szaflarach na Podhalu, w którym zginęła 18 letnia kursantka, musi zostać uzupełnione. Na piątkowym posiedzeniu przedprocesowym w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu zapadła decyzja o zwróceniu sprawy do Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu.

Fot. z eksperymentu procesowego w Szaflarach/ P. Korczak

Zdaniem sędziego w aktach są braki, co uniemożliwia rozpoczęcie procesu. W dokumentach nie ma opinii biegłego do spraw wypadków w kolejnictwie, a biegły do spraw ruchu drogowego musi jeszcze ustalić kilka innych wątków, których nie wziął pod uwagę.

- Wątpliwości wzbudził też jeden z zarzutów, jaki prokurator postawił 62-letniemu egzaminatorowi. Przestępstwo polegające na sprowadzeniu katastrofy w ruchu lądowym polega na tym, że sprawca wywołuje zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób, bądź mieniu wielkich rozmiarów. W zarzucie sformułowanym w akcie oskarżenia, prokurator nie wskazał, która z tych okoliczności wystąpiła – wyjaśnia Bogdan Kijak, rzecznik sądu okręgowego w Nowym Sączu.

Prokurator musi to więc ustalić. Oskarżony wraz z obrońcą zaakceptowali decyzję sądu, nie zgadza się z nią jednak prokurator. Postanowienie jest nieprawomocne i w ciągu siedmiu dni można się od niego odwołać do Sądu Apelacyjnego w Krakowie.

Przypomnijmy, do tragicznego w skutkach egzaminu na prawo jazdy doszło pod koniec sierpnia ubiegłego roku. 18-latka wjechał pod pociąg. Z ustaleń śledczych wynika, że egzaminator nie zatrzymał pojazdu przed torami. Gdy natomiast auto stanęło na przejeździe, nie pomógł 18-latce uciec z samochodu. Nie wydał jej nawet takiego polecenia. Sam zdołał wyjść przed uderzeniem pociągu.

Został oskarżony o nieumyślne spowodowanie katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym, a także nieudzielenie pomocy kursantce.

 

 

(Bartosz Niemiec/ek)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

100%
0%