- A
- A
- A
Tarnów: zaostrzono normy dotyczące sprzedaży alkoholu
Problem ze zbyt łatwym dostępem do alkoholu powrócił w Tarnowie. Dzisiaj miejscy radni zdecydowali o zwiększeniu odelgłości sklepów z alkoholem od szkół i kościołów - z 30 metrów na 100, ale tylko poza centrum miasta. To oznacza spore problemy dla 18 sklepów i 3 barów.Początkowo nowa uchwała miała dotyczyć także punktów sprzedaży alkoholu, które znajdują się w ścisłym centrum miasta. To by oznaczało kłopoty dla właścicieli 11 sklepów, a przede wszystkim barów, których w tej okolicy nie brakuje. Jak przyznaje Danuta Ludwiczak z tarnowskiego magistratu, przepisy, które dotyczyć jednak będą przedsiębiorców spoza centrum, i tak mogą oznaczać spore problemy dla 18 sklepów i 3 barów.
- Przedsiębiorcy po wygaśnięciu starych zezwoleń nie będą mogli wystąpić z wnioskiem o ich przedłużenie. W przypadku sklepów branżowo-monopolowych wiąże się po prostu z ich likwidacją. - powiedziała Radiu Kraków Danuta Ludwiczak.
Za powiększeniem odległości ochronnej głosowało 13 radnych, głównie Prawa i Sprawiedliwości oraz część radnych stowarzyszenia "Tarnowianie". Ci ostatni przed dwoma laty głosowali ... za powiększeniem odległości ochronnej. Wtedy byli jednak w rządzącej koalicji, a teraz są w opozycji. Radni przekonywali m.in. że to rozwiązanie zgodne z programem rozwiązywania problemów alkoholowych i utrudni ono dostęp do trunków młodym ludziom.
10 radnych, którzy byli przeciwko (PO, SLD oraz Janusz Małochleb z Tarnowian i Jerzy Hebda) z kolei odpowiadało, że nowe przepisy to fikcja. Jako przykład podawano możliwości ominięcia uchwalonego właśnie przepisu. Określa on bowiem odległość liczoną od wejścia do lokalu do szkoły czy kościoła. Wystarczy więc... przesunąć wejście do sklepu czy baru na inną stronę budynku.
Nie tylko w Tarnowie próbowano w ten sposób "spełnić" rygorystyczne normy. Po wprowadzeniu nowych przepisów nie będzie to już takie łatwe.
(Bartek Maziarz/ew)
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
14:43
"Odważny" rządzi braćmi kurkowymi w Tarnowie. Jan Bylica obejmuje tron w roku jubileuszu
-
12:28
"Rowerowa sobota" z Radiem Kraków
-
11:32
Obława w Łękawicy koło Wadowic zakończona. Podejrzewany o atak nożem jest w rękach policji
-
10:29
Jeszcze łatwiej z Krakowa do Zakopanego. Wiadukt w Myślenicach otwarty
-
10:02
Nie każdy jest wielbłądem, czyli zwierzęta i upał
-
09:58
Zakrzówek ponownie otwarty. Długie kolejki i ograniczenia
-
09:31
Od wczesnego ranka kolejki na krakowskim Zakrzówku
-
09:17
Od początku czerwca utonęły 34 osoby. "Chwila nieuwagi może zakończyć się tragedią"
-
08:57
Rozszczelnienie cysterny z resztkami kwasu solnego w Muszynie
-
08:37
Święto Miasta Tarnowa - wczoraj rozdano nagrody, dziś m.in. piknik i koncerty
-
06:59
Czerwony alert pogodowy w Małopolsce. Takich upałów nie było od kilku lat
-
21:08
65 tysięcy kasków dla dzieci. Ogólnopolska akcja rozpoczęła się w Krakowie
-
20:40
Zobaczcie, jak tańczą Krakowianie! Potańcówka na Plantach z Radiem Kraków i Krakowskim Forum Kultury
-
17:12
Nawet 40 stopni w Małopolsce. Służby w gotowości przed falą upałów
-
17:06
Prof. Konopczyński: "Szkoła powinna uczyć życia wśród ludzi, nie tylko przekazywać wiedzę"
-
16:06
Seria wypadków w Małopolsce. Jedna osoba nie żyje
-
15:40
Kracik, Gibała i wybory w Krakowie. Politolog: „Oczy całej Polski mogą być zwrócone na Kraków”
-
10:45
Kraków prof. Agnieszki Chłosty-Sikorskiej - Służba zdrowia - odc. 2. - Powojenny Kraków leczy rany
-
15:05
Zdrowie zaczyna się w jamie ustnej
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze