|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ministerstwo Sportu nie dofinansuje remontu hali Jaskółka

Tarnów jest rozczarowany i rozżalony decyzją Ministra Sportu, który nie przyznał dofinansowania na przebudowę hali Jaskółka. Miasto liczyło nawet na 1/3 z niemal 60 milionów złotych, które będzie kosztował remont. Lobbing w tej sprawie obiecali niektórzy parlamentarzyści i miejscy radni.

Posłuchaj rozmowy z Markiem Baranem, dyrektorem wydziału sportu tarnowskiego magistratu

Tak ma wyglądać przebudowana hala Jaskółka

"Tarnów nie znalazł się na liście dofinansowania z programu inwestycji o szczególnym znaczeniu dla sportu. I nie może się z tym pogodzić. Wśród wniosków zaakceptowanych znajdują się zadania o mniejszym znaczeniu, np. przyszkolne obiekty sportowe. W rozmowie z pracownikiem ministerstwa usłyszałem, że nasze zadanie nie ma znaczenia ponadlokalnego" - przyznaje w rozmowie z Radiem Kraków dyrektor wydziału sportu tarnowskiego magistratu Marek Baran.

Dlatego, mimo że procedura tego nie przewiduje, Tarnów poprosi ministra sportu, żeby jeszcze raz przeanalizował wniosek o dofinansowanie remontu hali Jaskółka. Jeśli się nie uda, Tarnów powtórzy wniosek po tym, jak wykonawca przygotuje projekt przebudowy. W ostateczności miasto będzie musiało wydać na remont z własnej kasy prawie 60 milionów złotych. Inwestycja ma być gotowa pod koniec września przyszłego roku.

Jak dodaje w rozmowie z Radiem Kraków Marek Baran, przebudowa hali ma pozytywną opinię polskich związków piłki ręcznej, siatkówki i koszykówki. "Wskazując ponadlokalność inwestycji, jedynego takiego obiektu w północno-wschodniej Małopolsce, z którego korzysta wielu uczestników z subregionu tarnowskiego, wykazaliśmy również szczególne znaczenie dla sportu osób niepełnosprawnych. Ma to być element Centrum Przygotowań Paraolimpijskich. Naszym zdaniem te rzeczy zupełnie nie zostały wzięte pod uwagę przez ministra Sportu i Turystyki". 

 

 

(Bartek Maziarz/ew)

Obserwuj autora na Twitterze: 

 

77%
23%