|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Sprawa budowy nowej drogi w pobliżu ul. Zakładników stanęła w miejscu?

Narasta konflikt na ulicy Zakładników w Nowym Sączu. Mieszkańcy wciąż skarżą się na pojazdy firm z siedzibą znajdującą się na końcu wąskiej drogi, która nie ma chodnika. Podczas spotkania mieszkańców i przedsiębiorców w maju ubiegłego roku władze miasta zaproponowały budowę nowej drogi, która omijałaby większość domów i połączyłaby wszystkie zakłady z główną ulicą Węgierską. Przedsiębiorcy wyrazili wówczas nawet gotowość do partycypacji w kosztach jej budowy. Dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg nie udzielił nam informacji, na jakim etapie są przygotowania do tego zadania i odesłał do prezydenta. Z wypowiedzi Ludomira Handzla wynika jednak, że sprawa nie nabrała rozpędu.

Posłuchaj, co mówi prezydent Nowego Sącza

Fot. arch. Damian Radziak

"Oczywiście, jeśli przedsiębiorcy wyrażą taką wolę, taki łącznik może zostać wybudowany. Jestem otwarty na propozycje, bo droga odciąży ruch przy prywatnych domach. Natomiast z drugiej strony wiem, że wydział środowiska prowadzi też prace związane z zanieczyszczeniem tego terenu przez jednego z przedsiębiorców"- mówił Radiu Kraków prezydent Nowego Sącza. 

Władze miasta obiecały w ubiegłym roku przekazać swoje tereny pod budowę drogi, a także pomóc przy wykupie fragmentów prywatnych posesji. Budowa miała kosztować między 200 a 300 tysięcy złotych i zostać oddana do użytku w tym roku. 

Przypominamy: Koniec konfliktu mieszkańcy - przedsiębiorcy na ul. Zakładowej w Nowym Sączu?

Zdaniem przedsiębiorców, jedynym działaniem władz miasta było ustawianie we wrześniu ubiegłego roku znaku ograniczenia wjazdu dla samochodów powyżej 3,5 tony na ulicę Zakładników, co doprowadziło do likwidacji jednej z firm. 

Właściciele firm nadal chcą rozmawiać na temat poprawy bezpieczeństwa na ulicy Zakładników. Są gotowi współfinansować budowę chodników czy progów zwalniających, a także partycypować w kosztach budowy nowej drogi dojazdowej do ich zakładów z ulicy Węgierskiej. Jak twierdzą, ich prośby spotykają się jednak z brakiem reakcji ze strony władz miasta. W tej sprawie wystosowali list otwarty (do pobrania w załączniku).      

 


(Bartosz Niemiec/ek)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

40%
60%