|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Ważą się losy krakowskiej huty ArcelorMittal

"Decyzja o możliwym wygaszeniu pieca w krakowskiej hucie nadal jest aktualna" - informują przedstawiciele ArcelorMittal, właściciela zakładu. Ze względu na pogarszającą się sytuację na rynku stali, huta obniżyła już znacząco swoją produkcję. Na razie jednak nie ma groźby całkowitego wstrzymania prac. Tymczasem pracownicy nie chcą już trwać w niepewności co do swojego zatrudnienia.

Posłuchaj co mówi Marzena Rogozik z biura prasowego ArcelorMittal

fot: Bartłomiej Grzankowski

- Jeśli decyzja o wygaszeniu miałaby zostać podjęta, nie będzie ona jednak oznaczać wyłączenia pieca z dnia na dzień. Na pewno nie będzie tak, że będą to dni. Jeśli zaobserwujemy, że sytaucja jest bardzo trudna, poinformujemy o tym wcześniej. Zatrzymanie pracy wielkiego pieca i stalowni to jest proces. Nie jest to wyłączenie guzika. My cały czas mówimy, że to będzie tymczasowe wstrzymanie pracy - mówi Marzena Rogozik z biura prasowego ArcelorMittal.

Nieoficjalnie mówi się już o kilku terminach, w których mogłoby dojść do wyłączenia wielkiego pieca. Jak mówił Radiu Kraków Józef Kawula, wiceprzewodniczący NSZZ pracowników ArcelorMittal, zatrzymanie wysyłki czy montaż niektórych urządzeń do wstrzymania pieca wskazywały, że przygotowania do wyłączenia trwają.

- Dowiedzieliśmy się, że w Krakowie na listopad produkcja będzie śladowa. To rzutuje na działania. Możemy się domyślać w jakiej sprawie prezes naszej spółki jest teraz w Luksemburgu. Wiemy też, że ma być w Londynie u właściciela, pana Mittala. Tam zapadną decyzje co dalej z piecem, czy utrzymujemy produkcję - podkreśla Kawula.

Jak dodaje wiceprzewodniczący NSZZ pracowników ArcelorMittal, pracownicy nie chcą już trwać w niepewności co do swojej pracy. Choć przedstawiciele huty zapowiadają, że w razie wyłączenia pieca nikt nie straci pracy, to jednak Kawula wskazuje, że zwolnienia mogą pojawić się w prywatnych firmach powiązanych z zakładem.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Bartłomiej Grzankowski/ko)

64%
36%