|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Krakowski student mimo poważnej choroby zrealizował swoje marzenie

Kamil Cierniak - krakowski student chorujący na zanik mięśni pokazał, że osoby niepełnosprawne mogą skutecznie walczyć o swoje marzenia. W ubiegłym tygodniu premierę miał jego reportaż, który został wyemitowany przez telewizję polską. Materiał przygotowany przez Kamila i jego przyjaciela - Jakuba Stoszka, operatora kamery - opowiada o corocznej pielgrzymce Zakonu Maltańskiego do Lourdes.

Posłuchaj materiału Bartłomieja Grzankowskiego

Fot. Paulina Guzik

"Kiedy 8 lat temu pojechałam na pielgrzymkę maltańską do Lourdes to stwierdziłam, że koniecznie muszę nakręcić o tym reportaż. Bajkowy świat pełen ludzi, którzy pomagają osobom niepełnosprawnym. W ubiegłym roku akademickim zgłosił się do mnie Jakub Stoszek, student UP JP II, operator naszej telewizji, i pokazał mi materiał, który nakręcił wraz z kolegą Kamilem na oazie dla niepełnosprawnych. Zobaczyłam, że ten niepełnosprawny Kamil robi doskonałe materiały reporterskie. Stwierdziłam, że to idealny człowiek do nakręcenia materiału o Zakonie Maltańskim" - opowiada Paulina Guzik z telewizji UP JP II. 

"Mówią, że to ja znalazłem Kamila, a tak naprawdę to on znalazł mnie. Nasza znajomość zaczęła się przypadkowo. Kolega powiedział, że jest taki Kamil, który chciałby robić materiały reporterskie. Ja wtedy uczyłem się operować kamerą. Stwierdziłem, że możemy wymienić się doświadczeniami. Zazwyczaj dobrze się dogadujemy. Natomiast muszę przyznać jedną rzecz. Kamil naprawdę bardzo samodzielnie realizuje swój materiał. Przeprowadza rozmowy, także w obcym języku, z łatwością nawiązuje kontakty. Pracując z Kamilem, nie czuję dysonansu, że on jest na wózku, a ja nie. Jesteśmy kumplami" - przyznaje w rozmowie z Radiem Kraków Jakub Stoszek, operator kamery. 

"Marzyłem o tym, by być dziennikarzem. Nie przypuszczałem, że będąc na trzecim roku studiów, wezmę udział w realizacji materiału, który później wyemituje telewizja polska. To jest w jakimś sensie spełnienie moich marzeń" - mówi Kamil Cierniak, chorujący na zanik mięśni, współautor reportażu o pielgrzymce Zakonu Maltańskiego

Zakon Maltański, o którym reportaż przygotowywał Kamil Cierniak, co roku organizuje pielgrzymkę do Lourdes dla osób chorych i niepełnosprawnych. Początki zakonu wywodzą się jeszcze ze średniowiecznej Jerozolimy i czasów wypraw krzyżowych. Obecnie jego członkowie zajmują się działalnością charytatywną i szpitalniczą.

 

(Bartłomiej Grzankowski/ew)

Obserwuj autora na Twitterze: 

 

100%
0%
WASZE KOMENTARZE

Liczba komentarzy: 1

Pearl

Wtorek, 31 maja 2016, 20:07

Inspirujaca historia...Gratuluje Kamilowi i zycze nastepnych udanych realizacji!

Odpowiedz