|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Krakowska rada miasta przegrywa z wojewodą w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym

Krakowska rada miasta przegrywa z wojewodą w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym. Chodzi o unieważnione uchwały kierunkowe. Podczas środowej rozprawy sąd zajął się zażaleniem złożonym przez radę w sprawie dwóch uchwał - powołania w Krakowie Nocnego Burmistrza oraz asystenta osoby niepełnosprawnej.

posłuchaj wojewody Piotra Ćwika

Fot. Marek Lasyk

Wojewoda Małopolski Piotr Ćwik nie krył zadowolenia rozstrzygnięciem na jego korzyść i podkreślał, że ma nadzieję że wyroki zmuszą radnych do refleksji nad sposobem i starannością uchwał, które przygotowują. "Podchodzę do wyroku z wielką pokorą, ale też z radością przyjmuję tę informację" - podkreślił.
 

Radni twierdzili, że wojewoda uchylił uchwały bezpodstawnie i skierowali sprawę na ścieżkę sądową. W obu przypadkach sąd administracyjny oddalił zarzuty wysuwane przez Radę Miasta. Sąd podzielił zdanie wojewody, który argumentował, że Rada Miasta Krakowa przekracza swoje uprawnienia.

Uchwała kierunkowa w sprawie powołania Nocnego Burmistrza - była zdaniem sędziego zbyt szczegółowa i miała formę wiążących poleceń, które obligują prezydenta Krakowa do konkretnych działań.

Rozstrzygnięcie sądu dotyczy dwóch spośród 9 rozstrzygnięć nadzorczych wojewody małopolskiego zaskarżonych przez radę miasta. Kolejne posiedzenie planowane jest na początku grudnia.Wojewódzki Sąd Administracyjny ma zająć się uchyleniem przez wojewodę uchwały o badaniach terenów w Nowej Hucie.

 

Zobacz też:

Wojewoda małopolski unieważnił już 25 uchwał Rady Miasta Krakowa

Wojewoda zaapelował do radnych Krakowa, by swe zdanie wyrażali w rezolucjach a nie wadliwych uchwałach

Wojewoda Małopolski uchylił pięć uchwał kierunkowych Rady Miasta Krakowa

Wojewoda małopolski unieważnił kolejną uchwałę krakowskiej Rady Miasta

 

 

Joanna Orszulak/jgk


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

49%
51%