|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Krakowianie masowo zgłaszają się po zaświadczenie o możliwości głosowania w innym miejscu

Długie kolejki ustawiają się do Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa, a także do Referatu Ewidencji Ludności. Krakowianie przed swoimi wakacjami masowo zgłaszają się po zaświadczenie o możliwości głosowania w innym miejscu. Jednak nie tylko. Niektórzy chcą się wpisać na listę wyborców właśnie w stolicy Małopolski i także trafiają do długiej kolejki.

Posłuchaj co mówią osoby stojące w kolejce

fot: Martyna Masztalerz

- Na początku staliśmy na dole. Może się uda w pół godziny. Ja mieszkam w innym kraju i muszę przyjść z dowodem tożsamości i wpisać się na listę wyborców. Akurat wychodzi tak, że w weekend muszę wyjechać i potrzebuję zaświadczenia. Kolejka nie odstrasza. Czasem warto postać. Trzeba postać  - mówią osoby stojące w kolejce.

Jeśli chodzi o naglące terminy załatwiania spraw urzędowych związanych z wyborami, do czwartku osoby z niepełnosprawnościami i seniorzy mogą upoważniać do głosowania swoich pełnomocników. Z kolei do 7 lipca możliwe jest składanie wniosków o dopisanie do spisu wyborców w wybranym przez siebie obwodzie głosowania.


posłuchaj materiału Martyny Masztalerz

Przed drugą turą wyborów jest kilka terminów, których musimy dotrzymać - między innymi jeśli chodzi o głosowanie poza swoim miejscem zamieszkania. W tym wypadku jest też kilka... komplikacji. Te wątpliwości próbowała rozwiać, w rozmowie z komisarzem wyborczym Wojciechem Makiełą, Martyna Masztalerz.

Jeśli chodzi o pakiety, które nie dotarły do wyborców w pierwszej turze - mimo, że zgłosili chęć głosowania korespondencyjnego - to jeszcze nie znamy dokładnych liczb. Jedno jest pewne - należy niezwłocznie zgłosić fakt nieotrzymania pakietu do komisji wyborczej, aby można było sprawdzić, co było tego przyczyną - i dostarczyć pakiet przed drugą turą wyborów. Każdy taki przypadek komisja będzie sprawdzać osobno.

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Martyna Masztalerz/ko)

75%
25%