|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Błąd w aplikacji parkingowej? Od teraz nie zapłacisz za to mandatu

Koniec absurdu w strefie płatnego parkowania w Krakowie. Od czwartku, gdy za postój zapłacimy więcej niż powinniśmy, nie otrzymamy kary pieniężnej.

Posłuchaj co mówi Andrzej Kulig, wiceprezydent miasta Krakowa

Fot. RK

Przypomnijmy, że kierowcy płacili dotychczas sto pięćdziesiąt złotych kary, gdy aplikacja mobilna, źle rozpoznała strefę, w której zaparkowano samochód. Co prawda, do miasta wpływało więcej pieniędzy, niż powinno, ale pojazd w myśl przepisów powinien być zaparkowany w innym miejscu. 

„Uznaliśmy, że należy zrezygnować z tego dopominania się o zracjonalizowanie swojego pobytu, gdyż jednak jest rzeczą niesprawiedliwą karanie za to, że ktoś wniósł opłatę w bardziej elitarnej strefie, jeśli tak można powiedzieć” - mówi Andrzej Kulig, wiceprezydent miasta Krakowa.

Dotychczas ukaranych zostało około 500 osób. Byli jednak też tacy, którzy, korzystając z aplikacji mobilnej za mało zapłacili za strefę i kupili tańszy bilet. Słuchacz Radia Kraków - pan Dominik - przekonuje, że aplikacja do kupowania biletów nie działa tak jak powinna. "W moim przypadku okazało się, że to była kwestia 10 metrów, a strefa była już inna" - mówi. W rozmowie z naszym reporterem dodaje również, że kontrolerzy strefy płatnego parkowania nie widzą biletów opłaconych w innych strefach. "Ci pracownicy też powinni widzieć te wszystkie strefy i że jak bilet jest opłacony za strefę B, a jesteśmy w C, mogliby dawać po prostu upomnienie albo niższy mandat" - podkreśla mieszkaniec. 

Jak przekonuje Magdalena Wasiak z Zarządu Dróg Miasta Krakowa - aplikacje przejdą kontrolę, tak by pomagały kierowcom wybrać właściwą strefę. 

Zgodnie z zapowiedziami władz miasta osoby, które zapłaciły wyższą stawkę i naliczono im opłatę dodatkową, mogą się teraz starać o zwrot pieniędzy. W tym celu trzeba zwrócić się z pisemnym wnioskiem do biura Strefy Płatnego Parkowania - należy podać numer konta, na które mają zostać zwrócone pieniądze. Wszystkie negatywnie rozpatrzone jak dotąd reklamacje zostaną automatycznie anulowane i załatwione pozytywnie. Osoby, które otrzymały zawiadomienia o opłacie dodatkowej, ale jej jeszcze nie uiściły ani nie złożyły reklamacji, powinny zwrócić się pisemnie do biura Strefy Płatnego Parkowania i tam anulować te zawiadomienia.

Od 15 grudnia w Strefie Płatnego Parkowania obowiązują nowe stawki: w podstrefach A - 6 zł za pierwszą i każdą kolejną godzinę; w podstrefach B - 5 zł za pierwszą i każdą kolejną godzinę parkowania; a w podstrefach C - 4 zł za pierwszą i każdą kolejną godzinę parkowania. Nowe przepisy mają wymusić większą rotację tam, gdzie brakuje miejsc parkingowych oraz zachęcić kierowców, aby parkowali dalej od centrum i korzystali z komunikacji miejskiej.

 

 

Wyższe opłaty za parkowanie w Krakowie - SPRAWDŹ

 

 

 

(Bartłomiej Bujas, PAP,pp)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

43%
57%