|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Arcybiskup Marek Jędraszewski apeluje o ponowne zawierzenie Polski Jezusowi i Maryi

- W szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie, pełni ufności zawierzajmy Chrystusowi, Miłosiernemu Panu dziejów, wszystkie sprawy Narodu – abp Marek Jędraszewski apeluje do księży Archidiecezji Krakowskiej, aby w niedzielę 5 lipca po każdej Mszy świętej został powtórzony „Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski”.

Fot. Marek Lasyk

Apel arcybiskupa metropolity krakowskiego do kapłanów

Czcigodni i Drodzy Księża,

z wdzięcznością za podjęcie mojego wezwania, by do końca 2020 roku we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych Archidiecezji Krakowskiej pół godziny przed wieczorną Mszą świętą odbywała się cicha adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona jedną dziesiątką Różańca świętego i Litanią do św. Jana Pawła II w intencji tak ukochanej przez niego Polski, zwracam się do Czcigodnych Księży z prośbą o gorliwe i wierne kontynuowanie tego „maratonu modlitwy”. Każdego dnia dołączajmy do niego najbardziej aktualne intencje, którymi żyje całe nasze społeczeństwo.

W szczególnym dla naszej Ojczyzny czasie, pełni ufności zawierzajmy Chrystusowi, Miłosiernemu Panu dziejów, wszystkie sprawy Narodu. Niech nie słabnie modlitwa Kościoła w Polsce o pełne odpowiedzialności i poświęcenia postawy nas wszystkich wobec trudów oraz wyzwań współczesności.

W tym samym duchu bardzo Was proszę, Czcigodni i Drodzy Bracia w kapłaństwie, aby w niedzielę 5 lipca br. po każdej Mszy świętej we wszystkich kościołach i kaplicach publicznych Archidiecezji Krakowskiej został powtórzony, załączony do niniejszego Apelu, „Akt zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski”, którego 3 maja br. dokonał na Jasnej Górze Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki i który tego samego dnia uroczyście złożyłem w Katedrze na Wawelu.

Wszystkim Wam, Drodzy Bracia, z serca błogosławię

† Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(diecezja.pl/rk)

53%
47%