|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Pierwsi ozdrowieńcy w domu opieki w Grobli

Cztery osoby z personelu i jeden podopieczny, to pierwsi ozdrowieńcy z Domu Opieki "Jestem" w Grobli, będącego jednym z ognisk koronawirusa w Małopolsce. Kilkadziesiąt kolejnych osób oczekuje na wykonanie końcowego testu na obecność Covid-19.

Fot. Marek Lasyk

Przedstawiciel ośrodka dr Krystian Dudek poinformował w poniedziałek, że u kilkudziesięciu osób pierwszy wykonany test dał wynik negatywny; teraz oczekują one na wykonanie kolejnego badania. "Drugi negatywny wynik pozwoli zakwalifikować te osoby jako zdrowe" - podkreślił.

Dom Opieki "Jestem" w Grobli przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych, przewlekle chorych i osób w podeszłym wieku. Ośrodek już w połowie lutego powziął wszystkie możliwe środki zabezpieczające przed Covid-19, łącznie z wstrzymaniem odwiedzin w placówce. Mimo to doszło do zakażenia.

Do tej pory zmarło 16 podopiecznych. Jednak, jak zauważył dr Dudek, w ośrodku przebywają osoby w bardzo zaawansowanym wieku, często będące w ciężkim stanie i mające zaawansowane stadium choroby. Cierpią one m.in. na cukrzycę, niewydolność nerek, niewydolność krążeniowa i chorobę Alzheimera. Jeśli doszło u nich również do zakażenia koronawirusem, w statystykach to właśnie to zostaje uznane za przyczynę zgonu.

Przedstawiciel ośrodka odniósł się także do wpisu na jednym z internetowych portali, którego autor miał sugerować - jak wskazał dr Dudek - że w placówce brakuje środków ochrony osobistej, a "sytuacji obecnie panującej towarzyszy chaos".

"Sprawa publikacji komentarza została zgłoszona na policję w celu ustalenia jego autora" - poinformował przedstawiciel Domu. Placówka złożyła także wniosek o przeprowadzenie w niej lokalnej wizji dowodowej, która ma potwierdzić prawidłowość jej funkcjonowania.

"Wielokrotnie podczas odpraw z personelem powtarzamy sobie, że dla wielu naszych podopiecznych to najtrudniejszy okres życia, dlatego naszym celem i priorytetem jest sprawienie, by był jak najpiękniejszy. By stale czuli troskę i opiekę, by atmosfera panująca w ośrodku dodawała im sił i dobrze wpływała na ich nastrój" - podkreślił dr Dudek.

"Dlatego po ludzku, po przeczytaniu tego komentarza, było nam przykro, bo był krzywdzący wobec wszystkich osób, które z takim zaangażowaniem opiekują się naszymi podopiecznymi i dbają o najwyższe standardy" - zaznaczył.

W imieniu Domu Opieki "Jestem" jego przedstawiciel podziękował za wszystkie słowa i gesty wsparcia.

 

PAP/łk

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

25%
75%