|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Dom Opieki w Grobli funkcjonuje już normalnie

Po sytuacji związanej z zakażeniami koronawirusem Dom Opieki "Jestem" w Grobli działa już normalnie. Czterech podopiecznych dochodzi jeszcze do zdrowia w szpitalu, pozostali jako ozdrowieńcy wrócili do ośrodka.

Fot. PAP/EPA

"Zdrowi są już także członkowie personelu. W tym tygodniu planowane są przyjęcia nowych osób" – poinformował we wtorek przedstawiciel ośrodka dr Krystian Dudek.

 

W lipcu - w najgorszym okresie - zakażenie koronawirusem potwierdzono u 96 ze 165 podopiecznych i u 39 pracowników. W ostatnich trzech miesiącach zmarło 27 podopiecznych. Z racji zdiagnozowania u nich Covid-19, ta choroba była uznawana przez sanepid za przyczynę zgonu, ale większość z tych osób cierpiała na m.in. niewydolność nerek, niewydolność krążeniową, astmę, POCHP, chorobę Alzheimera, chorobę Parkinsona, nowotwory i były to często schorzenia w bardzo zaawansowanym stadium. Wśród zmarłych ani jedna osoba nie cierpiała wyłącznie na Covid – zaznaczają przedstawiciele ośrodka.

 

Jak podkreślił dr Dudek, w ostatnich tygodniach ośrodek został dostosowany do funkcjonowania w warunkach zagrożenia Covid-19, dodatkowo otrzymał on grant z Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej "Bezpieczny Dom" w wysokości 250 tys. zł. Cała kwota zostanie przeznaczona na dodatkowe zabezpieczenia i wyposażenie, m.in. na montaż specjalnych wejść i bram dezynfekujących, instalacje koncentratorów tlenu, zakup defibrylatorów, środków ochrony osobistej i przystosowanie pomieszczeń do pobytu personelu, który z racji kontaktu z osobami zakażonymi również musi przebywać w izolacji.

 

"Cieszymy się, że ten wymagający czas już za nami. Bardzo dziękuję wszystkim członkom naszego zespołu, za ich ogromne zaangażowanie, za to, że mogliśmy na siebie liczyć i że zwyciężyliśmy z Covidem pracując w rodzinnej, zespołowej atmosferze. Bardzo dziękujemy też tym, którzy nam pomagali, wspierali darami, gestami, słowami i zrozumieniem. Cieszymy się bardzo, że wszystko wróciło do normy i zgłaszają się już pierwsi nowi podopieczni" - podsumowuje Elżbieta Tomczyk, właścicielka Domu Opieki w Grobli.

 

Obecnie w ośrodku przebywa 120 podopiecznych. Część, po wyzdrowieniu i zakończeniu izolacji - mogła dokończyć realizowaną w ośrodku rehabilitację i wróciła do domów, część osób przeniosła się do swoich docelowych ośrodków, bowiem w Grobli czekali na zwolnienie się miejsc w placówkach państwowych.

 

(PAP/jp)

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

100%
0%