|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Mecz trwa do ostatniego gwizdka

„Wynik na otwarcie Mistrzostw Europy naprawdę jest bardzo dobry. Wiemy doskonale, jak trudne są pierwsze mecze, tym bardziej, że drużyna grecka naprawdę to jest bardzo ciężki przeciwnik, grający niewygodny futbol i to się właśnie wczoraj potwierdziło."

Posłuchaj Były piłkarz i trener Adam Nawałka w rozmowie z Markiem Soleckim podsumowuje przebieg spotkania Polska – Grecja oraz przewiduje strategię meczu z Rosjanami.

pzpn.pl

O meczu Polska – Grecja:

„Wynik na otwarcie Mistrzostw Europy naprawdę jest bardzo dobry. Wiemy doskonale, jak trudne są pierwsze mecze, tym bardziej, że drużyna grecka naprawdę to jest bardzo ciężki przeciwnik, grający niewygodny futbol i to się właśnie wczoraj potwierdziło. Oczywiście wszyscy czujemy pewien niedosyt poprzez to, że pierwsza połowa była rozgrywana na pewnym poziomie, natomiast mecz trwa do ostatniego gwizdka – nie 45, nie 90 min., tylko czasem 95 trzeba rozgrywać. I tutaj utrata czujności w każdym fragmencie meczu na tym poziomie grozi właśnie odwróceniem losów spotkania i tak też się wczoraj stało. Po pierwszej połowie dobrze to wyglądało, natomiast w drugiej połowie pomimo tego, że graliśmy z przewagą, Grecy zagrali bardzo zdeterminowany futbol, byli skoncentrowani i to miało przełożenie na sytuacje. Owszem, mówi się, że piłka nożna jest grą błędu i właśnie też wczoraj się tak stało. (…) Widać, że nie ma tej idealnej współpracy, widać, że brakuje tego rytmu meczowego kilku zawodnikom. I to miało swoje przełożenie, czy to w pierwszej sytuacji, gdzie był błąd komunikacji pomiędzy Szczęsnym a Wasilewskim, czy też przy rzucie karnym, gdzie brak współpracy między czteroosobowym blokiem obronnym a właśnie znowu Wojtkiem Szczęsnym. To miało taki już decydujący wpływ na obraz meczu, natomiast to nie zmienia faktu, że mecz mógł się podobać. W dalszym ciągu mamy szansę. Miejmy nadzieję, że ta organizacja gry obronnej z meczu na mecz będzie wyglądała coraz lepiej (...).”

O meczu z Rosjanami:

„(...) Trochę zaskakuje mnie samo podejście, jeżeli chodzi o nastawienie sztabu szkoleniowego reprezentacji. Wiadomo, że gramy u siebie i tutaj absolutnie nie ma co myśleć przed kolejnym meczem o wyniku remisowym, że to nam w dalszym ciągu otwiera dalszą drogę, że utrzymuje nas w tej drodze... Myślę, że to jest błędne myślenie. Tutaj trzeba grać w każdym meczu o zwycięstwo – tak, jak przed spotkaniem z Grecją (…), co nie zmienia faktu, że czeka nas bardzo trudne spotkanie. Widać, że ta demonstracja siły Rosjan naprawdę zrobiła wrażenie, ale właśnie taka piłka jest. Futbol jest piękny i nie zawsze faworyci wygrywają. Rozpoczyna się mecz, jest wynik 0:0 i wszyscy mają jednakowe szanse.”

KM/Marek Solecki


0%
0%