|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Janusz Gol i Michał Probierz najlepsi w Małopolsce

Najważniejsze nagrody w 25-tej edycji plebiscytu Małopolskiego Okręgowego Związku piłki Nożnej przypadły reprezentantom Cracovii.

fot. cracovia.pl

Tytuł piłkarza roku zdobył kapitan Pasów Janusz Gol, zresztą niedawno uhonorowany także przez ekstraklasę nagrodą Ligowca Roku. Drugie miejsce zajął kapitan Wisły Jakub Błaszczykowski, ale trzeci był pomocnik Cracovii Sergiu Hanca, który wyprzedził napastnika Białej Gwiazdy Pawła Brożka, ale w czołowej dziesiątce było jeszcze dwóch piłkarzy Cracovii.

Głosowanie na najlepszego trenera roku wygrał zdecydowanie Michał Probierz. W dodatku w kategorii młodzieżowiec roku - cała trójka to wychowankowie Cracovii, choć laureat głównej nagrody Radosław Kanach gra obecnie w Sandecji.

Nagrodę dla najlepszego piłkarza lig regionalnych odebrtał Patryk Kołodziej z Hutnika, a piłkarką roku uznano liderkę drużyny AZS UJ Kraków Natalię Sitarz.

Przyznano też dwa honorowe wyróżnienia: małopolskim piłkarzem 100-lecia PZPN został wybrany Antoni Szymanowski, a nagrodę prezydenta Krakowa „Jasna strona futbolu” otrzymał Warsztat Terapii Zajęciowej z Królowej Jadwigi 81 między innymi za organizację integracyjnego turnieju piłkarskiego.

Wyniki XXV Plebiscytu na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski:

Najlepszy piłkarz:

1. Janusz Gol (Cracovia)

2. Jakub Błaszczykowski (Wisła)

3. Sergiu Hanca (Cracovia)

4. Paweł Brożek (Wisła Kraków)

5. Kamil Słoma (Garbarnia Kraków)

6. Marek Masiuda (Garbarnia Kraków

7. Michal Pesković (Cracovia)

8. Vullnet Basha (Wisła Kraków)

9. Hubert Tomalski (Puszcza Niepołomice), Cornel Rapa (Cracovia)

Najlepszy trener:

1. Michał Probierz (Cracovia)

2. Leszek Janiczak (Hutnik Kraków)

3. Dariusz Mrózek (Podhale Nowy Targ)

4. Łukasz Surma (Garbarnia Kraków)

5. Maciej Stolarczyk (Wisła Kraków)

Młodzieżowiec roku:

1. Radosław Kanach (Sandecja Nowy Sącz/wypożyczenie z Cracovii)

2. Kamik Pestka (Cracovia)

3. Sylwester Lusiusz (Cracovia)

Najlepszy trener zespołu kobiecego: Krzysztof Krok (AZS UJ Kraków)

Talent roku wśród piłkarek: Paulina Tomasiak (UKS 3 Staszówka Jelna)

Piłkarka roku: Natalia Sitarz (AZS UJ Kraków)

Trener wychowawca młodzieży: Wojciech Mróz (UKS 3 Staszkówka Jelna), Krystian Pać (Mobilna Akademia Młodych Orłów), Stanisław Śliwa (Garbarnia Kraków)

Najlepszy piłkarz lig regionalnych: Patryk Kołodziej (Hutnik Kraków)

 

MS/RK

0%
0%