|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

LETNIE TANIE KINOBRANIE - 14. wakacyjny festiwal filmowy w Kinie Pod Baranami

3 lipca – 27 sierpnia, część 2 – sierpień

Wraz z początkiem wakacji, w Kinie Pod Baranami ruszyła 14. edycja wakacyjnego festiwalu filmowego Letnie Tanie Kinobranie. Podczas lipcowych seansów szczególną rolę odgrywały wyraziste kobiece bohaterki, wielkie wyzwania, mroczne tajemnice i nuta szaleństwa. Teraz nadszedł czas na drugą, sierpniową część imprezy, na którą składają się kolejne 4 cykle tematyczne, dzięki którym widzowie nie tylko wyruszą w drogę i skonfrontują się z szeroko pojętym obcym, ale także zobaczą przejmujące filmowe portrety miłości i bliskości. Łącznie w programie Kinobrania znalazło się ponad 100 tytułów! Ponadto, w tym roku festiwal odbywa się także online, na platformie e-kinopodbaranami.pl, gdzie co tydzień pojawiają się dodatkowe filmy. Bilety na seanse w cenie 9 zł.

Sierpniowy program Letniego Taniego Kinobrania to dowód na zachwycającą różnorodność świata X muzy. Dzięki filmom zgromadzonym w kolejnych tygodniach festiwalu widzowie mogą odwiedzić zapierające dech w piersiach lokacje, ujrzeć dobrze znane schematy gatunkowe w nowych odsłonach oraz podziwiać wyrazisty styl wielkich twórców.

Filmowa podróż, w jaką widzów Kinobrania zabierają sierpniowe filmy, rozpoczyna się w Polsce – dokładniej mówiąc w beskidzkich Jaśliskach, gdzie nakręcono nominowane do Oscara Boże Ciało Jana Komasy. Malownicze ostępy leżącej na rosyjsko-gruzińskim pograniczu Abchazji prezentują docenione na międzynarodowych festiwalach Mandarynki, a dalekie od romantycznego stereotypu oblicze Paryża ukazują Nędznicy Ladja Ly. Wielu wrażeń estetycznych dostarczają klasyczne Rzymskie wakacje – rozgrywająca się w cudownym „wiecznym mieście” komedia romantyczna z Audrey Hepburn i Gregory Peckiem oraz również osadzona na Półwyspie Apenińskim, ujmująca opowieść o wakacyjnej miłości Tamte dni, tamte noce. Wśród pozaeuropejskich lokacji jest m.in. przemoczone „wielkie jabłko” z filmu Woody’ego Allena (W deszczowy dzień w Nowym Jorku), słoneczne Rio de Janeiro z lat 50. ubiegłego wieku, znajdujące się we władzy opresyjnego patriarchatu (Niewidoczne życie sióstr Gusmão), pełna kontrastów japońska stolica, w której grasują tytułowe Złodziejaszki oraz zmysłowy Nowy Orlean po którym kursuje Tramwaj zwany pożądaniem.

Sierpniowe pokazy Kinobrania to bogaty przegląd nowych filmów gatunkowych sprawnie łączących konwencję z oryginalnością. Powiew świeżości do utartych wzorców science-fiction wnosi Alex Garland i jego Ex Machina, w atrakcyjny sposób przypominająca podstawowe pytania o istotę człowieczeństwa; zrealizowany przez  Denisa Villeneuve’a Blade Runner 2049 – nietuzinkowy sequel kultowej produkcji z lat 80. oraz wizjonerski Interstellar Christophera Nolana poświęcony kosmicznym podróżom. Czar klasycznego musicalu roztacza obsypany nagrodami La La Land Damiena Chazelle’a oraz najnowsza wersja Narodzin gwiazdy z elektryzującym duetem Lady Gaga/Bradley Cooper. Na wspomnienie zasługują także rozgrywające się w bliższej lub dalszej przeszłości produkcje historyczne, zachwycające bogactwem scenografii i starannością wykonania kostiumów, takie jak Anna Karenina, Małe kobietki czy wyreżyserowany przez Agnieszkę Holland Obywatel Jones.

Ponadto w programie znajdują się liczne filmy dokumentalne, coraz częściej osiągające status filmowych przebojów. Utrwalające fragment rzeczywistości dzieła skupiają się w szczególności na wyzwaniach, przed którymi staje zarówno kobieca załoga żeglarska z Maiden, grupa polskich himalaistów z Ostatniej góry oraz przekraczający granice ludzkiego ciała wspinacz z Free Solo. Warto zwrócić także uwagę na Jutro albo pojutrze – portret dorastania trzech deskorolkowców w sercu amerykańskiego pasa rdzy oraz nominowaną do Oscara Krainę miodu, subtelnie zwracającą uwagę na destrukcyjny wpływ człowieka na środowisko.

Z pewnością nikogo nie zdziwią salwy śmiechu, wydobywające się z sal kinowych przy Rynku Głównym za sprawą licznych komedii – takich jak francuski przebój Za jakie grzechy, dobry Boże? czy melancholijne Poznajmy się jeszcze raz. Wielu wrażeń dostarczą także amerykańskie tytuły, osnute wokół tematu miłości i przeszkód jakie musi pokonać na swojej drodze (np. Niedobrani, I tak cię kocham). Również koneserzy surrealistycznego humoru znajdą coś dla siebie, choćby za sprawą przepełnionego duchem Jacquesa Tati’ego filmu Tam gdzieś musi być niebo Elii Suleimana.

Tarantino, Almodóvar, Jarmusch, Linklater czy Waititi – to nazwiska dobrze znane wielbicielom X muzy, obecne w sierpniowym programie Kinobrania. Ich twórczość można podziwiać w filmach: Django, będącym autorską wizją historii amerykańskiego Południa; Ból i blask ze znakomitym Antonio Banderasem w roli głównej czy w stworzonej przez konesera kawy i papierosów oryginalnej wersji zombie apokalipsy Truposze nie umierają. Dowodów reżyserskiej cierpliwości dostarcza głośny Boyhood, a w filmach Boy i Jojo Rabbit ekscentryczny nowozelandzki reżyser odważnie podchodzi do trudnych tematów. Ponadto, specjalne miejsce w programie zostało zarezerwowane dla głośnych triumfatorów prestiżowych Festiwali i laureatów Oscarów, takich jak Manchester by the Sea, Moonlight czy Green Book.

Wakacyjny festiwal Letnie Tanie Kinobranie to nie tylko tradycyjne projekcje kinowe, ale również seanse pod gwiazdami w przestrzeni renesansowego Pałacu pod Baranami oraz akcja Zbieraj KINO (osiem obejrzanych filmów to jeden bilet gratis). Po emocjonujących pokazach filmowych, na widzów czeka strefa relaksu z wygodnymi leżakami na tarasie Kina.

Kino Pod Baranami chętnie gości obcojęzycznych kinomanów i z tego względu wybrane filmy polskie i zagraniczne są prezentowane z angielskimi napisami.

Ponadto repertuar filmowy w kinie stacjonarnym jest w tym roku powiększony o program w wirtualnych salach na e-kinopodbaranami.pl. Co tydzień, w E-Kinie pojawiają się dodatkowe filmy (również w cenie 9 zł) uzupełniające poszczególne tygodnie tematyczne.

Seanse w kinie odbywają się z zachowaniem wszystkich zaleceń sanitarnych. Na terenie Kina rozmieszczone są punkty odkażania rąk, a w salach kinowych dostępne jest co drugie miejsce. Podczas wizyty w kinie nosimy maseczki zakrywające usta i nos.

 

Pełen wykaz tytułów oraz harmonogram projekcji dostępny na stronie www.kinopodbaranami.pl.

Filmy w oryginalnych wersjach językowych z polskimi napisami.

Wybrane polskie i zagraniczne filmy również z angielskimi napisami.

W Pizzerii Vicenti (wszystkie lokalizacje) - dla widzów Kinobrania (za okazaniem biletu kinowego) - 15% zniżki.

Oficjalny hasztag festiwalu: #Kinobranie2020

Bilet na każdy film w cenie 9 złotych.

(Z wyjątkiem “Dziesięciu strzałów w dziesiątkę”, czyli 10 filmowych hitów po 10 zł)

 

PROGRAM - sierpień:

TYDZIEŃ 5. (31 lipca - 6 sierpnia) D jak DROGA

D jak dzieciństwo oczami Richarda Linklatera i Nadine Labaki. D jak dziewczyny - żeglarki. D jak dziennikarz z filmu Agnieszki Holland. D jak drugi najwyższy szczyt Ziemi - K2. D jak dokument. D jak deskorolki. Po prostu: D - jak droga.

Na ekranie m.in.: Patricia Arquette, Ethan Hawke, Mahershala Ali (w dwóch filmach!), Viggo Mortensen, Naomie Harris, Janelle Monáe, Shia LaBeouf, Dakota Johnson, Christian Bale, Matt Damon.

BOYHOOD | BOYHOOD (Richard Linklater) US 2014, 163’ EN            

DUNKIERKA | DUNKIRK (Christopher Nolan) US/UK/FR/NL 2017, 107' EN/FR/DE

FREE SOLO | FREE SOLO (Jimmy Chin, Elizabeth Chai Vasarhelyi) US 2018, 100’ EN

GREEN BOOK | GREEN BOOK (Peter Farrelly) US 2018, 133’ EN        

JUTRO ALBO POJUTRZE | MINDING THE GAP (Bing Liu) US 2018, 93’ EN             

KAFARNAUM | CAPHARNAÜM (Nadine Labaki) LB/US 2018, 126' AR/AM       

LE MANS '66 | FORD V FERRARI (James Mangold) US 2019, 152' EN/IT/FR/JP        

MAIDEN | MAIDEN (Alex Holmes) GB 2018, 97' EN      

MOONLIGHT | MOONLIGHT (Barry Jenkins) US 2016, 112’ EN                   

OBYWATEL JONES | MR. JONES (Agnieszka Holland) PL/GB/UK 2019, 119’ EN/UK/WEL OSTATNIA GÓRA | THE LAST MOUNTAIN (Dariusz Załuski) PL 2019, 83’ PL POGORZELISKO | INCENDIES (Denis Villeneuve) CA/FR 2010, 130' FR/ARA/EN

SOKÓŁ Z MASŁEM ORZECHOWYM | THE PEANUT BUTTER FALCON (T. Nilson, M. Schwartz) US 2019, 96’ EN                              

TYDZIEŃ 6. (7-13 sierpnia) O jak OBCY

O jak ogrom Oscarów. O jak kipiące obrzeża Paryża. O jak obrazy filmowe Komasy. O jak olśniewający Bartosz Bielenia i Maciej Musiałowski. O jak osobliwi przybysze z zaświatów u Jarmuscha. Po prostu: O - jak obcy.

Na ekranie m.in.: Ryan Gosling, Harrison Ford, Jamie Foxx, Leonardo DiCaprio, Oscar Isaac, Alicia Vikander, Adam Driver, Bartosz Bielenia, Rami Malek, Matthew McConaughey.

BLADE RUNNER 2049 | BLADE RUNNER 2049 (Dennis Villeneuve) US 2017, 163’ EN

BOHEMIAN RHAPSODY | BOHEMIAN RHAPSODY (Bryan Singer) GB/US 2018, 135' EN

BOŻE CIAŁO | CORPUS CHRISTI (Jan Komasa) PL 2019, 115’ PL

DJANGO | DJANGO (Quentin Tarantino) US 2012, 165’ EN       

EX MACHINA | EX MACHINA (Alex Garland) GB 2015, 108' EN

INTERSTELLAR | INTERSTELLAR (Christopher Nolan) US/GB 2014, 169’ EN

JOJO RABBIT | JOJO RABBIT (Taika Waititi) CZ/NZ/US 2019, 108’ EN/DE

MANDARYNKI | MANDARIINID (Zaza Urushadze) RU/GE 2013, 87’ RU/EE/GE

NĘDZNICY | LES MISÉRABLES (Ladj Ly) FR 2019, 102’ FR/BAM        

SALA SAMOBÓJCÓW. HEJTER | SUICIDE ROOM: THE HATER (Jan Komasa) PL 2020, 136' PL

SNY WĘDROWNYCH PTAKÓW | PÁJAROS DE VERANO (Cr. Gallego, C. Guerra) CL/MX/DE 2018, 125' ES/EN/Wayuu                            

SYNONIMY | SYNONYMES (Nadav Lapid) FR/IL/DE 2019, 123' FR/EN/HEB               

TAM GDZIEŚ MUSI BYĆ NIEBO | IT MUST BE HEAVEN (Elia Suleiman) FR/QA/CA/TR/DE 2019, 97' EN/FR/ES/ARA/HEB                           

TRUPOSZE NIE UMIERAJĄ | THE DEAD DON'T DIE (Jim Jarmusch) US 2019, 104’ EN              

TYDZIEŃ 7. (14-20 sierpnia) M jak MIŁOŚĆ

M jak mnóstwo świetnych aktorów: Bradley Cooper, Emma Stone, Charlize Theron, Audrey Hepburn, Gregory Peck, Marlon Brando, Joanna Kulig, Timothée Chalamet. M jak musical. M jak marzenie o podróży w czasie. M jak melancholia w deszczu. M jak melodramat. Po prostu: M jak miłość.

Na ekranie m.in.: Timothée Chalamet, Saoirse Ronan, Cate Blanchett, Joanna Kulig, Charlize Theron, Lady Gaga, Audrey Hepburn, Marlon Brando, Seth Rogen, Keira Knightley, Tomasz Kot.

ANNA KARENINA | ANNA KARENINA (Joe Wright) GB/FR 2012, 130' EN

CAROL | CAROL (Todd Haynes) GB/US 2015, 119’ EN             

I TAK CIĘ KOCHAM | THE BIG SICK (Michael Showalter) US 2017, 120' EN                  

LA LA LAND | LA LA LAND (Damien Chazelle) US 2016, 126’ EN                 

MAŁE KOBIETKI | LITTLE WOMEN (Greta Gerwig) US 2019, 134’ EN           

NARODZINY GWIAZDY | A STAR IS BORN (Bradley Cooper) US 2018, 135' EN

NIEDOBRANI | LONG SHOT (Jonathan Levine) US 2019, 125' EN  

POZNAJMY SIĘ JESZCZE RAZ | LA BELLE ÉPOQUE (Nicolas Bedos) FR 2019, 115’ FR

RZYMSKIE WAKACJE | ROMAN HOLIDAY (William Wyler) US 1953, 118' EN/IT/DE   

TRAMWAJ ZWANY POŻĄDANIEM | A STREETCAR NAMED DESIRE (Elia Kazan) US 1951, 122’ EN

W DESZCZOWY DZIEŃ W NOWYM JORKU | A RAINY DAY IN NEW YORK (Woody Allen) US 2019, 95’ EN                

ZA JAKIE GRZECHY DOBRY BOŻE | QU'EST-CE QU'ON A FAIT AU BON DIEU (Philippe de Chauveron) FR 2014, 97' FR                             

ZIMNA WOJNA | COLD WAR (Paweł Pawlikowski) PL/FR/GB 2018, 88’ PL/FR

TYDZIEŃ 8. (21-27 sierpnia) B jak BLISKOŚĆ

B jak ból i jak blask. B jak Banderas. B jak brytyjska rodzina z wyższych sfer. B jak babcia z Chin. B jak bohaterowie Dolana. B jak brazylijskie siostry. B jak bezdomna dziewczynka przygarnięta przez rodzinę z przedmieścia Tokio. Po prostu B: jak bliskość.

Na ekranie m.in.: Taika Waititi, Antonio Banderas, Casey Affleck, Xavier Dolan, Emily Blunt, Maggie Smith, Awkwafina, Timothée Chalamet, Steve Carell.

BOY | BOY (Taika Waititi) NZ 2010, 87' EN/MAORI        

BÓL I BLASK | DOLOR Y GLORIA (Pedro Almodóvar) ES 2019, 113' ES                 

DOWNTON ABBEY | DOWNTON ABBEY (Michael Engler) GB 2019, 122’ EN           

KŁAMSTEWKO | THE FAREWELL (Lulu Wang) US 2019, 100' CN/EN/JP/IT                     

KRAINA MIODU | HONEYLAND (T. Kotevska, L. Stefanov) MK 2019, 87' TR

MANCHESTER BY THE SEA | MANCHESTER BY THE SEA (Kenneth Lonergan) US 2016, 137’ EN                               

MATTHIAS I MAXIME | MATTHIAS ET MAXIME (Xavier Dolan) CA 2019, 119’ FR/EN

MÓJ PIĘKNY SYN | BEAUTIFUL BOY (Felix van Groeningen) US 2018, 121' EN   

NAJLEPSZE LATA | MID90S (Jonah Hill) US 2018, 85' EN                 

NIEWIDOCZNE ŻYCIE SIÓSTR GUSMÃO | A VIDA INVISÍVEL DE EURÍDICE GUSMÃO (Karim Aïnouz) BR/DE 2019, 139' PT                 

SIOSTRA TWOJEJ SIOSTRY | YOUR SISTER'S SISTER (Lynn Shelton) US 2011, 90’ EN

SŁODZIAK | HONEY BOY (Alma Har’el) US 2019, 93’ EN         

TAMTE DNI, TAMTE NOCE | CALL ME BY YOUR NAME (Luca Guadagnino) IT/FR/BR/US 2017, 132' IT/FR/EN/DE                   

ZŁODZIEJASZKI | SHOPLIFTERS | MANBIKI KAZOKU (Hirokazu Koreeda) JP 2018, 121’ JP

 

Program pokazów online na www.e-kinopodbaranami.pl.

PARTNERZY:

Pałac Pod Baranami

AQL Events

Fundacja New Era Art

Krakowska Żegluga Pasażerska - Cruises in Cracow

Krakowska Grupa Amnis

Pizzeria Vicenti

Polski Instytut Sztuki Filmowej

Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych

Europa Cinemas

 

PATRONI MEDIALNI:

Radio Kraków

Off Radio Kraków

Gazeta Wyborcza

Co Jest Grane24

Karnet

Magiczny Kraków

Magazyn Filmowy

Portal Stowarzyszenia Filmowców Polskich

Szwedzki Stół Filmowy 

 

KINO POD BARANAMI

Rynek Główny 27

31-010 Kraków

12 423 07 68

www.kinopodbaranami.pl

www.e-kinopodbaranami.pl

0%
0%