|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Zakończenie 73. sezonu w Filharmonii ROZMOWA

Filharmonia im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zamyka 73. sezon artystyczny swojej działalności. W najbliższy piątek, 15 czerwca br. o godz. 19.30 i w sobotę 16 czerwca 2018 roku o godz. 18.00 na estradzie zaprezentują się Orkiestra i Chór Filharmonii Krakowskiej, które poprowadzi szef artystyczny instytucji – Charles Olivieri-Munroe. W programie koncertów  dzieła Johanna Sebastiana Bacha, Igora Strawińskiego oraz Leonarda Bernsteina – w setną rocznicę urodzin kompozytora.

Posłuchaj z dyrektorem Bogdanem Toszą rozmawia Katarzyna Pelc

fot. A.Malatynska

73. sezon artystyczny Filharmonii Krakowskiej otworzył prolog festiwalu Szymanowski/ Polska/ Świat, będący wyrazem hołdu wobec postaci patrona Filharmonii – Karola Szymanowskiego, w 135. rocznicę urodzin i 80. rocznicę śmierci kompozytora. W Filharmonii wybrzmiał z tej okazji koncert symfoniczny, zagrał Kwartet Śląski i wystąpiła Olga Pasiecznik z recitalem pieśni.  W tym sezonie organizowane były również koncerty w związku z 200. rocznicą urodzin i 125. rocznicą śmierci Charlesa Gounoda, 120. rocznicą urodzin Georga Gershwina, czy wreszcie setną rocznicą śmierci Claude’a Debussy’ego, która to stała się pretekstem do niezapomnianego koncertowego wykonania opery Peleas i Melizanda  z doborowym składem solistów i pod wybitną batutą Gabriela Chmury.
Mijający sezon to także rok współpracy z wybitną skrzypaczką młodego pokolenia, Marią Sławek, która w ramach realizowanego przez IMiT programu „Artysta-rezydent” miała okazję kilkukrotnie wystąpić przed krakowską publicznością. Spośród młodych, a już znanych w świecie artystów, gościliśmy w naszej instytucji Szymona Nehringa, który zagrał niezapomniany recital fortepianowy oraz wystąpił wraz z Orkiestrą Filharmonii Krakowskiej kierowaną przez Charlesa Olivieri-Munroe’a – zarówno w ramach koncertów abonamentowych w Krakowie, jak i w Staatsphilharmonie Nürnberg.  Na krakowskiej estradzie pojawiła się także znakomita, Camille Thomas, pierwsza wiolonczelistka związana kontraktem z wytwórnią Deutsche Grammophon oraz fantastyczny duet – wirtuoz skrzypiec Julia Fischer i pianistka Yulianna Avdeeva.
Po raz czwarty w Filharmonii odbyły się koncerty Krakowskiej Jesieni Muzycznej; w kalendarium znalazły się również wydarzenia jazzowe, jak koncert Adama Bałdycha wraz z Helge Lien Trio czy występ Adama Makowicza w ramach koncertu w setną rocznicę urodzin Edwarda Czernego. W czerwcu tego roku odbył się koncert w ramach 10. edycji Spotkań z Muzyką Perkusyjną.  Filharmonia to nie tylko poważne koncerty, ale również wspólna zabawa – kilka dni temu wystartowała gra Filharmonia Escape Room, która już cieszy się nadzwyczajnym zainteresowaniem publiczności. Kto bowiem nie chce poznać najodleglejszych zakamarków skrywających tajemnice tego niezwykłego miejsca?
 

kp/mat.pras

0%
0%