|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

20 Dni Tischnerowskie odwołane

Jest już oficjalna decyzja: tegoroczne Dni Tischnerowskie nie odbędą się w planowanym terminie. Nie odbędzie się też na razie II Kongres Tischnerowski, który miał je poprzedzać.

 

Ksiądz prof. Józef Tischner zmarł w Krakowie 28 czerwca 2000 roku. W pierwszą rocznicę śmierci filozofa i duszpasterza odbyty się zorganizowane przez instytucje z którymi współpracował : „Znak”, Uniwersytet Jagielloński, Papieską Akademię Teologiczną (dziś UPJPII)  i Państwową Wyższą Szkołę Teatralną ( dziś AST) „Dni Tischnerowskie”, ściągające wszystkich tych dla których ważna była myśl filozoficzna i teologiczna ks Tischnera.Tegoroczne 20 Dni miały mieć swój wyjątkowy, bo jubileuszowy charakter, poprzedzać je miał II Kongres Tischnerowski a także działania organizowane w ramach Strefy Tischnera także w Radiu Kraków .

Głównym tegorocznym organizatorem Dni jest Instytut Myśli Józefa Tischnera, który w związku z sytuacją epidemilogiczną podjął decyzję o odwołaniu wydarzenia w planowanym terminie. Oto specjalny komunikat Instytutu : 


„SOLIDARNOŚĆ JEST JESZCZE PRZED NAMI"

 

Drodzy Państwo, Przyjaciele!

To co było do niedawna jeszcze tylko wielce prawdopodobne, stało się - wbrew naszym nadziejom - rzeczywistością.

W obliczu nasilającej się epidemii oraz decyzji podjętych przez Rząd RP zmuszeni jesteśmy zrezygnować z organizacji 20. Dni Tischnerowskch, których realizację zaplanowaliśmy w terminie 22-25 kwietnia br.  

Trudno przewidzieć dalszy scenariusz zdarzeń, ale chcielibyśmy potwierdzić, że gdy pojawi się tylko taka możliwość przystąpimy do organizacji Dni Tischnerowskich - nie wiemy czy to będzie jesienią tego roku (np. w październiku) czy też dopiero wiosną przyszłego roku – o nowym terminie będziemy Państwa informować na bieżąco.

Zaplanowany program wciąż pozostaje aktualny. Co więcej, wiodący temat Dni - "Solidarność jest jeszcze przed nami", okazał się w pewnym sensie proroczy i prawdopodobnie wszyscy staniemy (a nawet już stajemy) przed takim wyzwaniem.

Oby udało nam się ten egzamin ze zwykłej międzyludzkiej solidarności przejść pomyślnie.

Z serdecznym pozdrowieniem (w dosłownym sensie tego słowa)

Zbigniew Stawrowski

dyrektor Instytutu Myśli Józefa Tischnera

 

Instytut, jako orgtanizator podjął również decyzję o przełożeniu na inny termin  II Kongresu Tischnerowski,ego który miał odbyć się w dniach 20-22 kwietnia 

 

 

jdruzynska/mat.pras

0%
0%