|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Trzy mikroprzedsiębiorstwa zainwestują w ramach Polskiej Strefy Inwestycji

Ponad 15,1 mln zł wydadzą łącznie na inwestycje trzy małopolskie mikroprzedsiębiorstwa, korzystając ze zwolnień podatkowych w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Nowe przedsięwzięcia będą zrealizowane w gminach: Dąbrowa Tarnowska, Trzciana i Wielka Wieś.

Fot. Pixabay

Decyzje zezwalające na działalność w ramach Polskiej Strefy Inwestycji wydał zarząd Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza tamtejszą specjalną strefą ekonomiczną. Otrzymały je firmy: GOOD Snack Tadeusz Nowak, BAJO Wojciech Bajor oraz Ecumaster.

„Dzięki temu mikroprzedsiębiorstwa te zamiast płacić podatek dochodowy, zarobione pieniądze będą mogły przeznaczyć na szybszy rozwój” - zaznaczyła Maria Dubis z Krakowskiego Parku Technologicznego.

GOOD Snack Tadeusz Nowak to firma rodzinna z ponad 27-letnią tradycją i całkowicie polskim kapitałem. Firma zajmuje się produkcją żywności uzyskanej głównie z ziarna niemodyfikowanej genetycznie kukurydzy. Planuje ona przeznaczyć ponad 2,1 mln zł na zwiększenie zdolności produkcyjnej istniejącego zakładu w gminie Dąbrowa Tarnowska poprzez rozbudowę zaplecza produkcyjnego. Dzięki nowej inwestycji firma zwiększy też zatrudnienie.

Przedmiotem działalności przedsiębiorstwa BAJO jest projektowanie i produkcja zabawek drewnianych. Nowa inwestycja polega na zwiększeniu zdolności produkcyjnych istniejącego zakładu w gminie Trzciana poprzez budowę nowej hali oraz rozbudowę istniejących obiektów wraz z modernizacją wyposażenia. Inwestor zadeklarował poniesieniem kosztów kwalifikowanych w wysokości co najmniej 4,5 mln zł.

Firma Ecumaster projektuje i sprzedaje elektroniczne urządzenia sterujące, przeznaczone do zwiększania efektywności działania silników spalinowych; produkty są wykorzystywane szczególnie w szeroko pojętym motorsporcie. Nowa inwestycja polega na utworzeniu nowego zakładu w gminie Wielka Wieś, w skład którego wejdzie budynek produkcyjno-usługowy wraz z częścią socjalno-biurową. Zaplanowane nakłady inwestycyjne to 8,5 mln zł.

W tym roku Krakowski Park Technologiczny wydał 20 decyzji o wsparciu w ramach Polskiej Strefy Inwestycji. Przedsiębiorcy zadeklarowali ponad 1,2 mld zł nakładów inwestycyjnych.

Ustawa o wspieraniu nowych inwestycji, która weszła w życie w połowie zeszłego roku, zasadniczo zmieniła zasady przyznawania zwolnień podatkowych dla przedsiębiorców, dając możliwość inwestowania w dowolnym miejscu na terenie całego kraju, a nie - jak dotychczas - jedynie na terenach objętych specjalną strefą ekonomiczną.

Krakowski Park Technologiczny, który wcześniej zarządzał specjalną strefą ekonomiczną, w tej chwili przejął obowiązki zarządzania Polską Strefą Inwestycji na terenie województwa małopolskiego i powiatu jędrzejowskiego i wydaje decyzje o wsparciu dla inwestorów na tych obszarach.

W Małopolsce i powiecie jędrzejowskim przedsiębiorca może uzyskać od 35 proc. (duży) do 55 proc. (mały) zwrotu kosztów inwestycji w postaci ulgi podatkowej w podatku CIT lub PIT. Na rozliczenie ulgi jest 12 lat od daty wydania decyzji o wsparciu.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(PAP/ko)

100%
0%