|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Krakowski Park Technologiczny rozpoczyna nabór start-upów do akceleratora KPT ScaleUp

Krakowski Park Technologiczny rozpoczął rekrutację młodych firm technologicznych do czwartej edycji akceleratora KPT ScaleUp. Przedsięwzięcie jest jednym z 10 ogólnopolskich akceleratorów realizowanych w ramach ogólnopolskiej inicjatywy PARP pod nazwą ScaleUp.

Fot. Krakowski Park Technologiczny

Bartosz Józefowski, kierownik KPT ScaleUP poinformował w środę, że aplikować do KPT ScaleUP może każdy start-up, który ma w swoim portfolio rozwiązanie odpowiadające potrzebom zdefiniowanym przez odbiorców technologii, czyli firm przemysłowych będących partnerami akceleratora. W tej edycji jest to przede wszystkim obszar Przemysłu 4.0.

Partnerami akceleratora w tej edycji zostały: Grupa Tauron, Grupa Azoty, Lafarge Polska, Astor, Werner Kenkel, Woodward, JMP Flowers oraz Grupa Vox.

Wśród priorytetów określonych przez nie znalazły się m.in. automatyzacja i robotyzacja, przemysłowy Internet Rzeczy, sztuczna inteligencja i machine learning, dane w chmurze i data mining. Każdy z odbiorców technologii stworzył także szczegółową listę zagadnień, nad którymi w pierwszej kolejności chciałby pracować ze start-upami.

„Takie rozwiązanie należy opisać w formularzu zgłoszeniowym, który następnie zostanie szczegółowo oceniony przez zespół KPT ScaleUP oraz odbiorców technologii. Autorzy najlepszych pomysłów – czyli takich, które najściślej wpisują się w priorytety partnerów oraz najpełniej odpowiadają na ich potrzeby – zostaną zaproszeni do sześciomiesięcznego programu akceleracji” - zapowiedział przedstawiciel KPT.

W trakcie programu każdy ze start-upów będzie mógł skorzystać z sięgającego do 200 tys. zł dofinansowania, a także pakietu szkoleń, warsztatów, mentoringu i wyjazdów studyjnych o łącznej wartości 50 tys. zł. W tym czasie start-upy będą również intensywnie promowane przez KPT ScaleUP.

„Największą wartością akceleratora, której nie da się skalkulować czy przeliczyć na złotówki, jest ścisła współpraca na linii start-up – firma przemysłowa” - wskazał Józefowski.

Akcelerator KPT ScaleUP jest jednym z 10 akceleratorów uruchomionych w ramach ogólnopolskiej inicjatywy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) nazwanej ScaleUP. Jej celem jest wsparcie w rozwoju młodych firm, które spełniają kryteria jednego z 10 programów akceleracyjnych. Projekt jest współfinansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020.

 

PAP/sp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

0%
0%