|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

"Żelazny most" i "Irlandczyk"

Marynia Gierat (Kino Pod Baranami), która - jak zdradza - jako mała dziewczynka witała Roberta De Niro na lotnisku w Krakowie i filmoznawca, Maciej Gil (Kino Agrafka, KiKa) z bogatej oferty filmowej na ten weekend wybrali dla Państwa dwa tytuły: kameralny dramat debiutującej reżyserki Moniki Jordan-Młodzianowskiej "Żelazny most" i superprodukcję Netflixa w reż. Martina Scorsese "Irlandczyk". Dlaczego warto na nie zwrócić uwagę? Posłuchaj rozmowy!

Posłuchaj rozmowy Sylwii Paszkowskiej z Marynią Gierat i Maciejem Gilem

Julia Kijowska i Bartłomiej Topa w filmie "Żelazny most", mat. prasowe

Żelazny Most, reż.Monika Jordan-Młodzianowska (debiut fabularny); w rolach głównych Julia Kijowska, Bartłomiej Topa i Łukasz Simlat 

Opowieść o trójkącie miłosnym z tragedią w śląskiej kopalni w tle. Miłość, przyjaźń, zdrada i poczucie winy – ten kameralny film aż tętni od emocji bohaterów, które udzielają się widzom.

Pracujący na stanowisku sztygara Kacper ma romans z żoną swojego przyjaciela, Oskara, również górnika. Aby ułatwić sobie spotkania z kochanką, zleca jej mężowi niebezpieczne zadania na najodleglejszych odcinkach kopalni. W czasie jednej z takich randek dochodzi do wypadku w kopalni. Oskar zostaje odcięty w zawalonym chodniku. Rozpoczyna się akcja ratownicza i dramatyczny wyścig z czasem. Czy uda się uratować Oskara? Czy kochankowie poradzą sobie z poczuciem winy?

 

Irlandczyk, reż. Martin Scorsese, w rolach głównych: Robert De Niro, Al Pacino, Joe Pesci

Ekranizacja powieści "Słyszałem, że malujesz domy" Charlesa Brandta. Najdroższa produkcja w historii Netflixa, którą w kinach możemy oglądać tylko przez 4 tygodnie.

Przeczytaj recenzję filmu: Urszula Wolak poleca: "Irlandczyk"

 

 

 

Marynia Gierat i Maciej Gil

0%
0%