|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Wszyscy wykonawcy są na budowach

Epidemia koronawirusa nie zatrzymała inwestycji na krakowskich drogach i torowiskach. Wszystkie przebudowy i remonty prowadzone przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa realizowane są na bieżąco.

fot. ZDMK

Na razie nie wiadomo jak sytuacja ekonomiczna spowodowana koranawirusem wpłynie na planowane inwestycje. Trwa szacowanie, które z nich uda się zrealizować, a które będą musiały zostać odłożone w czasie. Obecnie drogowcy i torowcy intensywnie pracują na przebudowywanej Krakowskiej, a dokładnie na skrzyżowaniu Dietla - Stradomska. Tu z końcem maja br. planowane są spore zmiany – ruch kołowy przełożony na jezdnię ulicy Dietla od strony Stradomskiej oraz uruchomiona relacja tramwajowa Dietla - Stradomska. Po drugiej stronie Krakowskiej trwają prace przy wjeździe na most Piłsudskiego. W środkowej części Krakowska jest już prawie gotowa, pojawiły się zielone oazy. - Wszystkie obiekty archeologiczne zostały zabezpieczone. Obecnie stan zaawansowania prac na inwestycji wynosi około 80%, ulica prawdopodobnie zostanie oddana do użytku w wakacje - powiedział Krzysztof Dziobek, dyrektor kontraktu w Trakcja PRKiI S.A.Podobnie jak na Krakowskiej, epidemia nie zatrzymała innych inwestycji realizowanych przez Zarząd Dróg Miasta Krakowa. Prace trwają na rozbudowywanej ulicy Igołomskiej, kończy się przebudowa fragmentu ulicy Bieżanowskiej. Trwa w najlepsze sezon remontów nakładkowych - czyli wymiana sfatygowanego asfaltu i krawężników. W tym wypadku roboty są prowadzone szybciej ze względu na mniejsze natężenie ruchu na ulicach.

Wszystkie inwestycje, które zostały rozpoczęte, będą kontynuowane. W tej chwili trwa przegląd tych, które się nie rozpoczęły. - Ze względu na obecną sytuację ekonomiczną wywołaną epidemią trzeba się liczyć z tym, że realizacja niektórych planowanych inwestycji zostanie odłożona w czasie - tłumaczy Michał Pyclik, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

 

Artykuł sponsorowany:

100%
0%