|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Weekend w Tatrach będzie deszczowy i zimny

Ostatni weekend maja w Tatrach zapowiada się deszczowo z możliwymi opadami śniegu - zapowiadają synoptycy. Na szczytach temperatura może spaść do -3 st. C.

źródło: kamery TOPR

"Warunki do uprawiania turystyki są niekorzystne. W Tatrach deszcz pada nieprzerwanie od tygodnia. Deszcz spowodował, że na górskich szlakach jest ślisko, mokro, a na części ścieżek zalega błoto. Powyżej górnej granicy lasu w wielu miejscach nadal zalega śnieg" - ostrzegają pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego.

Tatry są spowite gęstą mgłą, która w znacznym stopniu ogranicza widoczność i utrudnia orientację w terenie. TPN ostrzega, że tatrzańskie stawy rozmarzają. Lód na nich jest bardzo cienki i z łatwością może się załamać. Wejście na taką taflę może być śmiertelnie niebezpieczne.

W Tatrach aktywne są też niedźwiedzie. Niedźwiedzica z młodym była w ostatnim czasie widywana w Dolinie Jaworzynki. Władze TPN informują, że w razie spotkania z niedźwiedziem, należy spokojnie, bez gwałtownych ruchów oddalić się w przeciwnym kierunku.

W związku z pandemią na terenie TPN należy przestrzegać zasad ochrony osobistej. Przy punktach poboru opłat należy zakrywać usta i nos. Na szlakach nie ma obowiązku używania maseczek, ale należy zachować dwumetrowy dystans od innych turystów, a na wycieczki wybierać się tylko w towarzystwie osób, z którymi przebywamy na co dzień. Należy unikać gromadzenia się na szlakach i w strefach wypoczynkowych. Szlaki i infrastruktura turystyczna nie są dezynfekowane. Władze parku rekomendują zakup bilet wstępu on-line poprzez stronę tpn.pl.

Wyruszając na górskie szlaki należy również zabrać własny prowiant, ponieważ punkty gastronomiczne przy schroniskach funkcjonują w ograniczonym zakresie. Schroniska górskie wznowiły swoją działalność noclegową, ale na rygorystycznych zasadach. W schroniskach może przebywać określona liczba turystów, którzy wcześniej zarezerwowali nocleg. Nie ma możliwości tzw. noclegów zastępczych, czyli nocowania na podłodze.

W okresie letnim, do 30 listopada po tatrzańskich szlakach można poruszać się od świtu do zmierzchu. Do odwołania zamknięty jest zielony szlak turystyczny na odcinku Hala Gąsienicowa - Rówień Waksmundzka. Nieczynna dla zwiedzających jest też Jaskinia Mroźna, która będzie remontowana.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(PAP/ko)

100%
0%