|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Policja: Spokojna majówka pod Tatrami; przyjechało blisko 20 tys. turystów

Długi majowy weekend minął pod Tatrami bardzo spokojnie. Przyjechało blisko 20 tys. turystów - oceniła policja. Przez trzy dni funkcjonariusze przeprowadzili 208 interwencji i wylegitymowali 826 osób.

Fot. Piotr Korczak

Wielu majówkowiczów to tzw. turyści "jednodniowi", którzy, korzystając z dobrej pogody, przyjechali podziwiać tatrzańskie widoki i polany krokusów.

"Dla policjantów majówka oznaczała zwiększoną liczbę interwencji, które musieliśmy podjąć, zwłaszcza wieczorami, kiedy kilka tysięcy osób spacerowało po Krupówkach. Niektórzy z nich, przesadzając z ilością wypitego alkoholu, stwarzało realne zagrożenie dla innych" – powiedział PAP rzecznik zakopiańskiej policji Roman Wieczorek.

Część turystów bagatelizowała obowiązek noszenia maseczki. Choć taki nakaz nie obowiązuje np. na górskich szlakach, to chodząc po ulicach Zakopanego, trzeba mieć założoną maseczkę. Za brak maseczek ukarano blisko 200 osób, wiele z tych spraw będzie miało swój dalszy finał w sądzie w sprawach o wykroczenia.

Podczas majówki prowadzono także kontrole obiektów gastronomicznych i hotelowych w powiecie tatrzańskim. Działania prowadziła Inspekcja Sanitarna, a także policjanci, strażacy i Krajowa Administracja Skarbowa. Skontrolowano 176 takich obiektów. W 6 przypadkach zostały ujawnione nieprawidłowości. Były to głównie restauracje.

"Działające restauracje, w których zostaliśmy po kilkadziesiąt osób spożywających posiłki w zamkniętych pomieszczeniach, w naszej ocenie stwarzały niebezpieczeństwo dla zdrowia wielu osób. Stąd też nasza decyzja o powiadomieniu prokuratury" – wyjaśnił rzecznik.

Nieprawidłowości stwierdzono w pensjonacie w jednej z miejscowości koło Zakopanego. Kontrolujący obiekt funkcjonariusze stwierdzili, że przebywa tam 18 osób w pięciu różnych pokojach. Właściciel obiektu podczas kontroli przedstawił umowy na rzekomy wynajem długoterminowy. Sprawa będzie dalej badana.

W sobotni wieczór policja interweniowała na zakopiańskich Krupówkach, gdzie kilkadziesiąt osób tańczyło w rytm puszczanej muzyki. Po interwencji uczestnicy spontanicznych tańców rozeszli się.

 

PAP/łk

 

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

0%
0%