Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Zamknięcie mostu w Ostrowie: mieszkańcy gminy Wierzchosławice zapowiadają blokadę drogi

  • Tarnów
  • date_range Czwartek, 2019.11.28 12:09 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:17 )
Mieszkańcy gminy Wierzchosławice zapowiadają blokadę drogi krajowej numer 94. Zamknięcie mostu doprowadziło do tego, że mieszkańcy gminy są odcięci od bezpośredniego dojazdu do Tarnowa. W najtrudniejszej sytuacji są ci, którzy dojeżdżali do pracy rowerami lub pieszo dlatego mieszkańcy gminy domagają się przede wszystkim umożliwienia ruchu pieszych i rowerzystów przez most. Chcą publikacji wyników ekspertyzy , mają także żal do władz powiatu, że nie zostali poinformowani odpowiednio wcześniej o planach zamknięcia przeprawy.

fot: Paweł Topolski

Posłuchaj co mówią tarnowscy radni: Jakub Kwaśny i Zbigniew Kajpus
Zamknięty most w Ostrowie

Zamknięcie mostu na drodze z autostrady A4 do tarnowskich Mościc zaskoczyło kierowców i mieszkańców. Kierowcy szukając objazdów, zakorkowali między innymi ulicę Krakowską w Tarnowie.

Na czwartkowej sesji tarnowscy radni przekonywali, że trzeba szybko znaleźć rozwiązanie tej sytuacji, bo perspektywa kilkuletnich utrudnień jest nie do przyjęcia. Przewodniczący Rady Miejskiej w Tarnowie Jakub Kwaśny uważa, że ta sytuacja to dowód zaniedbań zarządu powiatu. "Bulwersuje to, że do dzisiaj nie ma planów przebudowy i trzeba powoływać sztaby kryzysowe. Nagle trzeba się zastanawiać co dalej" - mówi.

- Ja sobie wyobrażam, że pan starosta, który za to odpowiada, będzie miał udostępnione narzędzia rządowe. Mieliśmy program budowy iluś set mostów w Polsce. Być może będzie potrzeba, aby interweniować bezpośrednio w rządzie - dodaje radny Koalicji Obywatelskiej, Zbigniew Kajpus.

Zdaniem ekspertów, może się okazać, że most w Ostrowie nie nadaje się do naprawy. Starostwo powiatowe w Tarnowie zleciło w tej kwestii wykonanie ekspertyz.

Przeczytaj: Most w Ostrowie pod Tarnowem został zamknięty


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

(Agnieszka Wrońska/ko)

Tematy:
Źródło: Radio Kraków
Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię