|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W środę rusza miejski punkt szczepień w Tarnowie

Od środy 28 kwietnia ruszy Miejski Punkt Szczepień Powszechnych w hali widowiskowo-sportowej przy ulicy Gumniskiej w Tarnowie. To miejsce zostało odebrane przez Narodowy Funduszu Zdrowia już w sobotę 17 kwietnia. Teraz miasto Tarnów ma też zgodę wojewody na uruchomienie powszechnego punktu szczepień. We wtorek ma tam dotrzeć pierwsza partia 810 szczepionek firmy Pfizer i w środę rozpocząć się ich podawanie.

Posłuchaj co mówi prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela

fot. Paweł Topolski

- Miejski punkt szczepień powszechnych rusza od środy. Tarnowianie i osoby zgłoszone będą mogły się zaszczepić w 6 punktach w jednym miejscu przy ulicy Gumniskiej. To hala sportowa. Już w tej chwili można umawiać się na konkretny dzień. Wiele osób już to zrobiło, ale ciągle są wolne miejsca - mówi prezydent Tarnowa, Roman Ciepiela.

Od poniedziałku miasto uruchomi własną rejestrację na szczepienia w hali przy ulicy Gumniskiej. Przygotowano tam 6 stanowisk, w których w ciągu doby będzie można zaszczepić nawet 700 osób.

 

Informacja rzeczniczka prezydenta Tarnowa Ireneusza Kutrzuby:

Miejski Punkt Szczepień Powszechnych w Tarnowie, który mieści się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Gumniskiej rozpocznie swoją działalność w najbliższą środę 28 kwietnia. Od kilku dni można się rejestrować do szczepienia, korzystając z ogólnopolskiej, całodobowej infolinii 989, od poniedziałku 26 kwietnia działać będą codziennie od godziny 7 do 19 miejskie infolinie pod numerami 14 688 25 76 i 14 688 25 77.

Jak już informowaliśmy, 17 kwietnia oficjalnie odebrany i zatwierdzony przez komisję Narodowego Funduszu Zdrowia Miejski Punkt Szczepień Powszechnych w Tarnowie, który mieści się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Gumniskiej. Kilka dni wcześniej punkt został sprawdzony i zaakceptowany przez służby sanitarno-epidemiologiczne. W czwartek 22 kwietnia dotarła do Tarnowa oficjalna decyzja o uruchomieniu punktu, który rozpocznie swoją działalność o godzinie 7 w najbliższą środę 28 kwietnia.

Data rozpoczęcia działalności przez miejski punkt szczepień związana jest z harmonogramem dostaw szczepionek – według otrzymanego przez miasto planu pierwsze szczepionki w liczbie 810 dotrą do punktu we wtorek 27 kwietnia, osoby, które zostaną zaszczepione nimi 28 i 29 kwietnia drugą dawkę będą przyjmowały 2 i 4 czerwca.

- Bardzo się cieszę, że nasz miejski punkt szczepień wreszcie może ruszyć, bo tarnowianie będą mogli się szczepić w dużej liczbie, szybko i w komfortowych warunkach – mówi prezydent Roman Ciepiela. – Według wyliczeń w naszym punkcie możemy szczepić około 700 osób dziennie - jeżeli tylko dostawy szczepionek będą rytmiczne i w odpowiedniej liczbie, a tarnowianie i mieszkańcy regionu chętni do zaszczepienia. W punkcie pracuje fachowa i sprawdzona kadra, są punkty informacyjne, w których wszystkiego się można dowiedzieć, działają telefoniczne infolinie, więc zapraszam wszystkich do hali przy ul. Gumniskiej.

Od kilku dni można się rejestrować do szczepienia, korzystając z ogólnopolskiej, całodobowej infolinii 989, od poniedziałku 26 kwietnia działać będą codziennie od godziny 7 do 19 miejskie infolinie pod numerami 14 688 26 76 i 14 688 25 77.

Miejski Punkt Szczepień Powszechnych prowadzą dwie miejskie spółki: Mościckie Centrum Medyczne i Zespół Przychodni Specjalistycznych we współpracy z Urzędem Miasta Tarnowa. Punkt jest w pełni wyposażony, skomputeryzowany, zaopatrzony w odpowiedni sprzęt medyczny i lodówki do przechowywania szczepionek, jest bardzo czytelnie oznakowany, pracować będzie doświadczony personel medyczny i specjalnie przeszkolony personel pomocniczy.

W dniu uruchomienia miejskiego punktu szczepień przy ul. Gumniskiej, aby ułatwić pacjentom dojazd, wystartują dwie specjalne linie autobusowe o numerach 121 i 122. Autobusy na tych liniach będą kursować co 45 minut. Linia nr 121 rozpoczynać będzie trasę na pętli na osiedlu Jasna II, prowadzić będzie ulicami: Wojska Polskiego, Starodąbrowską, Słoneczną, Lwowską i Mostową. Linia nr 122 rozpocznie kurs spod Parku Wodnego i przejedzie przez ulice: Piłsudskiego, Romanowicza, Klikowską, Solidarności, Mickiewicza, Starodąbrowską oraz Mostową. Powrót spod hali przy ul. Gumniskiej odbywać się będzie tymi samymi trasami.

Obecnie tarnowianie szczepieni są w 14 punktach stworzonych przez działające w mieście przychodnie i szpitale, w których średnio dziennie szczepionych jest ok. 250-300 osób. Według zapowiedzi, prowadzony przez Szpital św. Łukasza kolejny punkt szczepień ma powstać w Arenie Jaskółka Tarnów. Termin jego uruchomienia nie jest znany.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Bartłomiej Maziarz/ko

86%
14%