Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Prezydent Tarnowa: chcemy rozpocząć remont stadionu w przyszłym roku

  • Tarnów
  • date_range Czwartek, 2019.11.21 12:36 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:17 )
Prezydent Tarnowa przekonuje, że będzie dążył do tego, żeby remont stadionu w Mościcach ruszył już w przyszłym roku. We wtorek skarbnik miasta Sławomir Kolasiński powiedział w rozmowie z dziennikarzami, że w projekcie budżetu na przyszły rok jest 500 tysięcy złotych na "kontynuację prac przygotowawczych do remontu". Jednak prezydent Roman Ciepiela przekonuje, że pierwszy etap przebudowy stadionu ma się rozpocząć już w przyszłym roku.

fot: B. Maziarz

- Jest 500 tysięcy złotych na rozpoczęcie budowy stadionu. W latach następnych są kolejne miliony. Łącznie to 40 milionów. To nie jest kwota wystarczająca do przebudowy stadionu, ale na pierwsze 2-3 etapy wystarczy. Chcemy w przyszłym roku rozpocząć modernizację stadionu i zakończyć ją w ciągu kilku lat - mówi Roman Ciepiela.

Na rozpoczęcie remontu stadionu w Mościcach będą się musieli jednak zgodzić tarnowscy radni, którzy za miesiąc mają przyjąć budżet miasta na przyszły rok. Część z nich uważa, że w obecnej kondycji finansowej Tarnowa powinno się przełożyć tę wyczekiwaną inwestycję na kolejne lata i starać się o jej dofinansowanie. 

Przeczytaj: Tarnów: Jeśli będzie zgoda rady, drugie podejście do remontu stadionu w Mościcach w 2020 r.

Prezydent dodaje, że 500 tysięcy złotych zapisane w projekcie budżetu powinno wystarczyć na pierwsze faktury. "Zakładamy, że w przyszłym roku ogłaszamy przetarg, wykonawca przystępuje do pracy, a zapłatę dostaje np. w 2021, tak jak to będzie wynikało z zapisów umowy. Być może pierwsze płatności będą już w przyszłym roku, więc te 500 tysięcy złotych są taką kotwicą finansową, która umożliwi rozpoczęcie prac" - przekonuje prezydent Roman Ciepiela.

Radni w momencie głosowania nad przyszłorocznym budżetem powinni już znać kosztorys inwestorski przebudowy stadionu. Pierwszy przetarg przyniósł oferty na co najmniej 90 milionów złotych, czyli dwa razy przewyższające budżet. Firma projektowa z Poznania dostała za zadanie odchudzanie projektu remontu. 

Z widocznych dla kibiców zmian, drugi właśnie przygotowany projekt zakłada właściwie jedynie zmniejszenie liczby skyboxów dla VIP-ów do jednego poziomu trybuny głównej. Z częściowego zadaszenia trybun zrezygnowano już przed rozstrzygnięciem pierwszego, nieudanego przetargu. Tymczasem w związku ze zmianą norm środowiskowych trzeba będzie wybudować duży zbiornik na wody opadowe. Prawdopodobnie nie uda się także wykorzystać już istniejących masztów oświetleniowych oraz nasypów trybun, co miało obniżyć koszty inwestycji. 


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

 

 

 

 

(Bartłomiej Maziarz/ko)

Źródło: Radio Kraków
Wyślij opinię na temat artykułu

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię