- A
- A
- A
Afera, która doprowadziła do aresztu Ryszarda Ś.
Małopolską wstrząsnęła sprawa zatrzymania prezydenta Tarnowa, ale sprawa w związku z którą śledczy wykryli wątek łapówkarski w tarnowskim magistracie kryje za sobą także wiele innych ważnych zatrzymań. Zarzuty usłyszało już 10 osób.Śledztwo prowadzi już od kilku miesięcy krakowska Prokuratura Okręgowa. Dotyczy zmowy przy przetargu na budowę zjazdu z autostrady A4 w Tarnowie. Zarzuty usłyszało już w nim 10 osób, głównie szefowie małopolskich oddziałów dużych firm budowlanych, m.in. Piotr M.- kierownik krakowskiego oddziału Mota Engil, Piotr Ch. kierownik grupy Tarnów STRABAG, Wacław M. prezes firmy POLDIM czy Jacek S. szef krakowskiej firmy SKO-BUD.
Według śledczych zmowa miała sprawić, że tarnowski Zarząd Dróg Miejskich, który ogłosił przetarg na budowę tego łącznika, otrzyma tylko jedna ofertę przetargowa - niekorzystną dla miasta. By osiągnąć taki cel, krakowska firma SKO-BUD , która złożyła w przetargu najniższą ofertę, miała się z niej w ostatniej chwili wycofać.
Śledczy ujawnili dowody obciążające Ryszarda Ś.
Jak podejrzewają śledczy to nie był przypadek, tylko właśnie zmowa przedstawicieli firm STRABAG, Mota Engil i SKO-BUD. Ostatecznie inwestycje wykonały dwie pierwsze firmy za cenę o 25 mln. wyższą, niż chciał Tarnowski Zarząd Dróg.
Małopolska w szoku po zatrzymaniu w Tarnowie. OPINIE
Podejrzani w tej sprawie usłyszeli głównie zarzuty uczestniczenia w zmowie przetargowej. Znalazła się wśród nich także tarnowska urzędniczka Danuta B. , która podczas swojej pracy w Urzędzie Miasta miała zasiadać w komisji rozstrzygającej przetarg na budowę tarnowskiego łącznika autostradowego. Wygląda na to, że to ona była pierwszym ogniwem kierującym sprawę do tarnowskiego magistratu i do prezydenta miasta.
Seria aresztowań w Tarnowie rozpoczęła się na początku września. 12 września zatrzymana została Danuta B., a dwa tygodnie później do aresztu trafił Bogdan G. , który do stycznia ub. roku pełnił funkcję prezesa Żużlowej Sportowej Spółki Akcyjnej. Zarzuca mu się osiąganie korzyści za powoływanie na wpływy w tarnowskim magistracie przy przetargu na budowę łącznika autostrady.
Kolejnym zatrzymanym i aresztowanym na trzy miesiące jest prezydent Tarnowa Ryszard Ś. Prokuratura zarzuca mu przyjęcie 50 tys. zł. łapówki od firmy starającej się o wygranie w przetargu.
Na trop tej sprawy śledczy natrafili podczas kontrolowania krakowskiej inwestycji - budowy jednej z linii szybkiego tramwaju.
Komentarze (0)
Brak komentarzy
Najnowsze
-
13:05
Wzrosło zagrożenie lawinowe w Tatrach. TPN ostrzega turystów
-
12:57
Lakiery hybrydowe bez HEMA od Cosmetics Zone – poznaj formułę, która dba o Twoje paznokcie jak nigdy dotąd!
-
12:31
Miał być szybki zysk. Młodzi informatycy wyłudzali pieniądze metodą na BLIK
-
12:26
Skrajna nieodpowiedzialność w Ryglicach - mężczyzna z dziećmi wszedł na zamarznięty staw
-
12:19
"Co łaska". Jak w praktyce w Polsce wygląda rozdział Kościoła od państwa?
-
12:02
Polskie wątki w dokumentach Epsteina. Prokurator Piotr Kosmaty: są podstawy do działań
-
10:45
Jak nie dać się oszukać na KSeF? Znaki rozpoznawcze naciągaczy
-
10:25
Profesjonalny wyjazd zaczyna się od dobrego planu – o logistyce przed lotem
-
10:05
Zginął, ratując polskiego żołnierza. Teraz otrzyma najwyższe odznaczenie wojskowe
-
09:24
Pomoc dla Ukrainy. Kolejny transport w drodze
-
09:19
Pomoc z Małopolski dla Kijowa. Co znalazło się w kolejnym transporcie?
-
08:35
Ireneusz Raś o najmie krótkoterminowym: Zmiany wprowadzimy ewolucyjnie, nie rewolucyjnie
-
08:25
Wypadek na Zakopiance w Jaworniku spowodował duże utrudnienia
Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy
Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.
Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres [email protected]
Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku oraz Twitterze