|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

PZPN przyznał Sandecji licencję na rozgrywanie meczów na stadionie przy ul. Kilińskiego w Nowym Sączu

Kibice Sandecji w Nowym Sączu będą mogli oglądać mecze domowe swojej ukochanej drużyny. Polski Związek Piłki Nożnej zgodził się, by na stadionie przy ulicy Kilińskiego rozgrywano mecze I ligi.

posłuchaj Tomasza Kafarskiego

fot: Damian Radziak

W poprzednim sezonie, gdy biało – czarni grali w ekstraklasie, swoje domowe mecze rozgrywali na wynajmowanym stadionie w Niecieczy. Sądecki stadion nie spełniał bowiem wymogów Związku. Po spadku do I Ligii okazało się, że obiekt nie spełnia też nowych wymogów w tej lidze.

Przez miesiąc nowemu zarządowi spółki Sandecja udało się dostosować obiekt do wymogów Związku. - M.in. zamontowaliśmy nowe krzesełka, wydzieliliśmy miejsca dla osób niepełnosprawnych, a także sektor dla rodzin z dziećmi – mówi Tomasz Michałowski, prezes spółki i dodaje, że po rocznej przerwie piłkarze wrócą na stadion przy Kilińskiego.

Na stadionie zamontowano nie tylko krzesełka, wydzielono miejsca dla osób niepełnosprawnych i sektor dla rodzin z dziećmi. Jest również nowy monitoring, ogrodzenie, a także wybudowano boksy dla zawodników rezerwowych i sędziów. Trwa natomiast projektowanie nowego stadionu dla Sandecji. W czerwcu wybrano firmę, która do końca roku ma przygotować pełną dokumentację.

Piłkarze cieszą się z powrotu na swoje boisko, podobnie jak Tomasz Kafarski, trener Sandecji, który podkreśla, że dla niego najważniejszy jest stan murawy, a ten jest bardzo dobry. - Władze klubu i miasta stanęły na wysokości zadania, my dodamy skuteczność na boisku - obiecuje.

Pierwszy domowy mecz w Nowy Sączu, piłkarze Sandecji zagrają w połowie sierpnia. Dostosowanie obiektu do wymogów I Ligii kosztowało ponad 700 tysięcy złotych.

 

Bartosz Niemiec/bp

100%
0%