|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Tym razem zdalnie. Sesje egazminacyjne na krakowskich uczelniach coraz bliżej

Zimowe sesje egzaminacyjne na krakowskich uczelniach przewidziano na koniec stycznia, a nawet początek lutego. Część prowadzących przeprowadza jednak testy już od grudnia w tak zwanym "terminie zero".

posłuchaj Małgorzaty Syrdy-Śliwy

fot: Pixabay

Pojedyncze egzaminy na wniosek dziekanów wydziałów będą prowadzone stacjonarnie, ale pod warunkiem, że dziekani będą w stanie zapewnić maksymalne bezpieczeństwo sanitarne, To incydentalne przypadki - zdecydowana większość egzaminów i zaliczeń będzie zdalna - mówi rzeczniczka prasowa Politechniki Krakowskiej - Małgorzata Syrda-Śliwa.

Jak dodaje - uczelnia liczy na to, że po świętach wielkanocnych przynajmniej zajęcia praktyczne będą mogły odbywać się już w tradycyjnej, stacjonarnej formie.

Władze Akademii Górniczo-Hutniczej rekomendują przeprowadzanie testów w formie zdalnej - informuje rzeczniczka krakowskiej uczelni -  Anna Żmuda-Muszyńska - ale jak dodaje -  decyzję w tej sprawie samodzielnie mogą podjąć dziekani konkretnych wydziałów

posłuchaj Anny Żmudy-Muszyńskiej

Te egzaminy, które być może odbędą się na uczelni, będą pod najwyższym reżimem sanitarnym. To tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy nie da się przeprowadzić egzaminów online - mówi rzeczniczka AGH.

A jak komentuje prof. Tomasz Rachwał Prorektor ds. Kształcenia Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie - na ich uczelni także większość egzaminów  odbędzie się za pomocą komputera.  Można przeprowadzić je zarówno w formie pisemnej jak i ustnej - dodaje

 

posłuchaj prof. Tomasza Rachwała

W przypadku mniejszych grup takie formy też wchodzą w rachubę. Jest to też w kontakcie bezpośrednim, tylko za pomocą odpowiedniego sprzętu - mówi rzecznik UP. Jak dodaje - jeśli prowadzący zajęcia zdecyduje się jednak przeprowadzić egzamin na terenie uniwersytetu, w przypadku dużych roczników będzie musiał podzielić studentów na grupy.

 

Bartłomiej Bujas/bp

33%
67%