Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Rekord frekwencji na Targach Książki w Krakowie. 60 tysięcy zwiedzających!

  • Kraków
  • date_range Sobota, 2014.10.25 20:03 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 07:44 )
Zgodnie z przewidywaniami - mamy rekord! Tegoroczne Targi Książki w Krakowie odwiedziło w ciągu 4 dni aż 60 tysięcy gości. To o jedną trzecią więcej niż rok temu, gdy do starej jeszcze hali targowej przy ulicy Centralnej przyszło 40 tysięcy kochających książki. Egzamin zdała też nowa hala Targów Expo Kraków, w niczym nie przypominająca ciasnej, dusznej, niewygodnej i brzydkiej poprzedniczki. Odwiedzający halę przy ulicy Galicyjskiej narzekali co prawda nieco na odległość od przystanków komunikacji miejskiej czy postindustrialny krajobraz wokół, ale i zgodnie przyznawali, że nowa siedziba Targów jest bardzo komfortowa.

fot. RK

Targi Ksiązki - niedziela
18. Targi Książki - dzień trzeci

Tegoroczne, 18. Targi Książki w Krakowie zgromadziły ponad 600 autorów. Najdłuższe kolejki ustawiały się do Borisa Akunina, twórcy najsłynniejszych rosyjskich kryminałów i do Katalończyka Jaume Cabre. Rekordowe kolejki czytelników czekały też na autografy Olgi Tokarczuk, Marka Krajewskiego i Andrzeja Stasiuka.

Targi były też sprawdzianem dla nowej siedziby EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej. Wystawcy i zwiedzający docenieli jej plusy - wielkość, komfort i urodę. Zwracali też uwagę na minusy hali, przede wszystkim na trudny dojazd i postindustrialne otoczenie.

Hala powstała w dawnym, nieuporządkowanym jeszcze postprzemysłowym krajobrazie, niedaleko Wisły i elektrociepłowni Łęg. Od przystanków komunikacji miejskiej dzieli ją kilkaset metrów. Mimo to nie ma porównania z poprzednią halą - a tak naprawdę - namiotem, dostawionym do niewygodnego i ciasnego blaszaka.

W nowej siedzibie EXPO podczas targów bardzo aktywne było Radio Kraków. Na naszym stoisku B1 nieustannie coś się działo! Były spotkania z aktorami i autorami, była promocja płyty Hanki Wójciak "Znachorka", pamiętaliśmy też o najmłodszych. W niedzielę na stoisku Radia Kraków odbyła się premiera prekursorskiego i eksperymentalnego komiksu Kuby Woynarowskiego „Nietoty” stworzonego do słuchowiska Radia Kraków „Nietoty".

Po spotkaniu z autorem oraz twórcami słuchowiska Janem Klatą i Sebastianem Majewskim można było wziąć udział w otwartych i bezpłatnych warsztatach komiksowych, które specjalnie dla targowych gości stoiska Radia Kraków przygotował właśnie Kuba Woynarowski – znakomity grafik, rysownik, autor komiksów, filmów i instalacji.

ZAMÓW "NIETOTY" PRZEZ INTERNET JUŻ TERAZ

A w komiksowym konkursie Radia Kraków jury wyłoniło zwycięzców

PRACE NAGRODZONE:
Jerzyk Bierowiec, 10 lat, Kraków
Michał Marzec, 15 lat, Kraków
Małgorzata, Kraków
 
PRACE WYRÓŻNIONE:
Karolina Piłka, 13 lat, Sosnowiec
Zuzanna Kania, 11 lat, Chrzanów
Agniezka Mina, Kraków
Krzysztof Ścibisz ,Aleksander Kot, Krzysztof Leszczyński, Kamil Tobolski, 17 lat, Mikołów
Kacper Bartyzel, 10 lat, Kraków
Magdalena Łoś, 15 lat, Ciężkowice
Julia Wilk, 13 lat, Sosnowiec
Wiktoria Maksajda
Olga Wiśniewska, 11 lat, Łódź
 
fot. JG
Hanka Wójciak na 18. Targach Książki
Wielkie tłumy na 18. Targach Książki w Krakowie
Targi Książki - spotkanie z Iwoną Bielską
Targi Ksiązki - niedziela 1
Targi Książki - niedziela 2
Tematy:
Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię