|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się z żołnierzami 8. bazy lotnictwa transportowego

Misje, które wykonują polscy lotnicy pokazują, jak ważna jest ich służba – podkreślił premier Mateusz Morawiecki podczas czwartkowego spotkania wielkanocnego z żołnierzami 8. Bazy Lotnictwa Transportowego im. płk pil. Stanisława Jakuba Skarżyńskiego w podkrakowskich Balicach.

Posłuchaj premiera Mateusza Morawieckiego

Fot. PAP/Jacek Bednarczyk

Premier przypomniał, że patronem krakowskiej bazy jest Stanisław Skarżyński, słynny pilot, pierwszy Polak, który przeleciał samolotem przez Atlantyk. "To też jest jedna z wielkich polskich postaci do naśladowania. Starajmy się by nasze czyny były godne naszych wielkich rodaków" – zaznaczył szef rządu.

"Dzisiaj to, co robicie, te misje, które wykonujecie na Bliskim Wschodzie, ale także w szerszym kontekście nasi wspaniali lotnicy, którzy bronią bałtyckiego nieba na rzecz naszych sojuszników z NATO, to pokazuje jak ważna jest wasza służba, na co dzień, ale także w wymiarze strategicznym na przyszłość" - podkreślił Morawiecki.

Premier z okazji świąt Wielkiej Nocy życzył lotnikom "orlich lotów". "Bo jesteście najlepszymi pilotami, którzy potrafią wzbijać się w przestworza, bronić naszego nieba i nieba naszych sojuszników" - powiedział.

Wiceminister obrony Tomasz Szatkowski odczytał list szefa MON Mariusza Błaszczaka skierowany do żołnierzy 8. Bazy Lotnictwa Transportowego, w którym podkreślił on szczególne poświęcenie i zaangażowanie żołnierzy w wypełnianiu obowiązków.

„Niejednokrotnie miałem okazję przekonać się o tym przy okazji spotkań z żołnierzami w Polsce i na misjach zagranicznych. Dlatego w imieniu swoim i wszystkich obywateli dziękuję wam za waszą postawę, profesjonalizm, za to, że stoicie na straży bezpieczeństwa” - napisał Błaszczak. Jako minister obrony narodowej nie ustanę w wysiłkach, aby wojsko polskie dysponowało najnowocześniejszym sprzętem oraz było dowodzone mądrze i skutecznie - zapewnił.

Szef MON przypomniał żołnierzy przebywających podczas świąt Wielkiej Nocy na służbie, a szczególnie na misjach poza granicami kraju. „Święta spędzone poza domem są dla nich szczególnie trudne” - zaznaczył Błaszczak.

 

Katarzyna Maciejczyk/PAP/jgk

0%
100%