Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Obchody 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w Archidiecezji Krakowskiej

  • Kraków
  • date_range Niedziela, 2020.05.10 08:51 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 01:26 )
Od 16 do 18 maja potrwają obchody 100. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II w Archidiecezji Krakowskiej. Zaplanowano m.in. msze i koncerty w Krakowie i Wadowicach, wspólną, międzynarodową modlitwę o ustanie epidemii oraz przemówienie papieża Franciszka.

By Zygmunt Put - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74164737

„Archidiecezja Krakowska świadoma spuścizny nauczania i świętości życia św. Jana Pawła II Wielkiego oraz odpowiedzialności za nią przygotowała bogaty plan tych obchodów” - ocenił ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor biura prasowego archidiecezji.

Jak wskazał, z racji na zaistniałą sytuację epidemiczną w całym świecie wiele wydarzeń oraz inicjatyw zostało odsuniętych w czasie. „Chcąc jednak godnie uczcić tę rocznicę, Archidiecezja Krakowska serdecznie zaprasza do udziału, szczególnie za pośrednictwem mediów, w przygotowanych wydarzeniach” - zaznaczył.

16 maja, w pierwszy dzień dziękczynienia, wspólna modlitwa odbędzie się dzięki łączeniu poprzez środki masowego przekazu (YouTube Archidiecezji Krakowskiej) z Bergamo (Włochy), Nowym Jorkiem (USA), Belo Horizonte (Brazylia) i Krakowem. O godz. 17.00 w kaplicy Arcybiskupów Krakowskich, w której święcenia kapłańskie przyjął Karol Wojtyła, rozpocznie się międzynarodowa modlitwa różańcowa o ustanie epidemii na całym świecie.

17 maja zaplanowano uroczystości w rodzinnym mieście papieża, Wadowicach. Będą się one koncentrowały wokół Bazyliki Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, gdzie został ochrzczony Karol Wojtyła, oraz w domu rodzinnym Karola Wojtyły (dzisiaj Muzeum Dom Rodzinny św. Jana Pawła II). Pod przewodnictwem metropolity krakowskiego apb. Marka Jędraszewskiego zostanie odprawiona msza św. transmitowana przez TVP 1. Potem nastąpi koncert z Domu Rodzinnego Jana Pawła II pt. „Urodziłem się w Wadowicach - Karol Wojtyła”.

18 maja, w dniu 100. urodzin św. Jana Pawła II w jego sanktuarium w Krakowie odbędzie się msza św. pod przewodnictwem abp. Jędraszewskiego transmitowana przez TVP 3 oraz koncert „Santo Subito - prorok naszych czasów”. Na godz. 20.00 zaplanowano przemówienie papieża Franciszka na kanale YouTube Archidiecezji Krakowskiej oraz w TVP 1.

Ponadto od 14 go 16 czerwca w Krakowie, Kalwarii Zebrzydowskiej i Wadowicach trwać będzie Zebranie Plenarne Konferencji Episkopatu Polski połączone z ogólnopolskim dziękczynieniem za życie św. Jana Pawła II.

 

PAP/bp

Tematy:
Źródło:
Polska Agencja Prasowa

Wyślij opinię na temat artykułu

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię