|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Nowa Huta: końcowy odcinek al. Jana Pawła II do remontu. ZIKiT zapewnia, że nie będzie większych utrudnień

Kolejny remont na krakowskich ulicach - i to w dość ważnym miejscu, czyli na alei Jana Pawła II w Nowej Hucie. Od razu nasuwa się na myśl pytanie: czy przy takiej kumulacji inwestycji w mieście i zbliżającym się początku roku akademickiego to dobry moment na rozpoczęcie kolejnych prac? Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu uspokaja w rozmowie z Radiem Kraków: roboty na nowohuckiej trasie nie przysporzą większych problemów.

Posłuchaj rozmowy z Michałem Pyclikiem z ZIKiT-u

Fragment al. Jana Pawła II w Nowej Hucie. Fot. arch. RK

Remontowany będzie końcowy odcinek al. Jana Pawła II - od placu Centralnego do ul. Bulwarowej. "Ten dość długi fragment trasy nie był jeszcze remontowany, a na prace otrzymaliśmy 2-milionową dotację rządową" - mówi Radiu Kraków Michał Pyclik z ZIKiT-u. To spore dofinansowanie, zważywszy, że cały koszt remontu szacowany jest na ok. 5 milionów złotych. "Żeby jednak skorzystać z tej dotacji, musimy wykonać prace jeszcze w tym roku. Remontowane będą obie jezdnie, wymienione zostaną krawężniki i odnowione zatoki autobusowe" - dodaje Michał Pyclik. ZIKiT zaznacza, że zgodnie z umową remont potrwa maksymalnie 70 dni.

Dlaczego prace rozpoczną się pod koniec września, parę dni przed rozpoczęciem roku akademickiego? Z jednej strony do wykorzystania jest spora dotacja rządowa, z drugiej do zrealizowania inwestycji brakowało 700 tysięcy złotych. "Dopiero po wakacjach Rada Miasta podjęła uchwałę o przesunięciu środków na ten cel" - tłumaczy rzecznik ZIKiT. Jednocześnie urzędnicy zapewniają, że remont nie będzie aż tak uciążliwy dla mieszkańców, a na pewno nie tak jak choćby prace na ul. Królewskiej w centrum Krakowa. "Pamiętajmy, że najwięcej czasu zajmie tak naprawdę wymiana krawężników i wylanie asfaltu na zatokach autobusowych" - podkreśla Michał Pyclik.

My jednak już teraz radzimy, by - niezależnie od różnorakich prowadzonych w mieście prac - przygotować się na wzmożony ruch na krakowskich ulicach po 1 października. Dojazd do pracy może się znacznie wydłużyć. Prosimy wziąć to pod uwagę!

 

 

(Maciej Skowronek/ew)

50%
50%