|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Będzie powtórka wyborów na burmistrza Bochni? Wszystko przez karambol na A4

W Bochni może dojść do powtórki wyborów na burmistrza. Protest wyborczy złożyli w sądzie mieszkańcy. Jak tłumaczą - wynik drugiej tury wyborów mógł zostać wypaczony z powodu karambolu na autostradzie A4. Samochody, które próbowały ominąć korek na autostradzie zakorkowały Bochnię i mieszkańcy mieli problem z dotarciem do dwóch lokali wyborczych.

Posłuchaj materiału Dominiki Kossakowskiej

Fot. P. Topolski

"Zarzuty dotyczą tego, że nie przedłużono głosowania wskutek nadzwyczajnego wydarzenia, jakim była katastrofa komunikacyjna na autostradzie A4, a tym samym mieszkańcy mieli utrudnione a nawet uniemożliwione dotarcie do lokali wyborczych. W konsekwencji frekwencja wyborcza była znacznie niższa i to - zdaniem skarżących - miało znaczny wpływ na wyników wyborów burmistrza Bochni" - mówi sędzia Irena Choma-Piotrowska.

"Protesty wyborcze nie są rzadkością. Podchodzę do sprawy ze spokojem i czekam na rozstrzygnięcie sądu. Sądzę, że sąd w sposób właściwy oceni sytuację i potwierdzi moje spostrzeżenia: wiele osób miało utrudniony, ale nie uniemożliwiony dostęp, dotarcie do lokalu wyborczego" - komentuje w rozmowie z Radiem Kraków burmistrz Bochni, Stefan Kolawiński. 

Przypomnijmy, że 4 listopada autostrada z Bochni była zamknięta przez blisko 5 godzin przez karambol z udziałem kilku aut osobowych i ukraińskiego busa. Protest wyborczy złożyło kilku mieszkańców, m.in. ulicy Krzyżanowickiej i osiedla Smyków w Bochni. Jej inicjatorzy nie chcą się jednak wypowiadać na ten temat w mediach.

Burmistrz Stefan Kolawiński w drugiej turze otrzymał 135 głosów więcej niż Krzysztof Kokoszka. Sąd do 19 grudnia ma rozstrzygnąć czy dojdzie do powtórki głosowania w Bochni.

Osób, które domagają się powtórki wyborów jest jednak niewiele. Większość mieszkańców osiedli pogrążonych 4 listopada w komunikacyjnym chaosie o skardze do sądu nic nie wie.

 

 

(Dominika Kossakowska, Bartek Maziarz/ew)

58%
42%