Radio Kraków
  • A
  • A
  • A

Wypadek w Świniarsku koło Nowego Sącza. Zmarła jedna osoba

  • Wiadomości drogowe
  • date_range Poniedziałek, 2019.09.02 10:58 ( Edytowany Poniedziałek, 2021.05.31 08:46 )
W poniedziałek na drodze powiatowej w Świniarsku doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Na pas ruchu, którym jechał autobus kursowy marki Mercedes jadący w kierunku Podrzecza zjechała jadąca z przeciwka ciężarówka marki Scania. Doszło do czołowego zderzenia tych pojazdów, w wyniku czego 33 osoby zostały poszkodowane (w tym 15 nastolatków). W tył autobusu wjechał samochód marki Seat, którym podróżowały 2 osoby (nie odniosły obrażeń).

Fot. Damian Radziak

Wypadek w Świniarsku koło Nowego Sącza

Kilka osób było zakleszczonych w autobusie i trzeba je było wydobywać za pomocą specjalistycznego sprzętu. Jak informuje Sebastian Woźniak, rzecznik prasowy małopolskiej straży pożarnej, poszkodowani to głównie młodzież w wieku szkolnym: "Najwięcej osób poszkodowanych było w wieku 15-18 lat. W busie podróżowały również osoby dorosłe. 8 osób, które zostały lekko ranne oddaliły się z miejsca zdarzenia, ponieważ ich stan zdrowia był na tyle dobry" - mówi Woźniak. 

Poszkodowani trafili do 5 małopolskich szpitali m.in. w Krakowie, Nowym Sączu, Tarnowie. Niestety jedna osoba zmarła - to 80-letni mężczyzna. 8 osób jest nadal w stanie ciężkim.

W akcji ratunkowej uczestniczyło pogotowie  (3 śmigłowce LPR, 10 karetek), państwowa i ochotnicza  straż pożarna (14 zastępów, 53 ratowników).  W działaniach uczestniczyli także policjanci (ponad 50),  którzy oprócz czynności na miejscu zdarzenia zorganizowali objazdy oraz przeprowadzili  wraz z prokuratorem i biegłym sądowym oględziny pojazdów i miejsca wypadku. "Pacjenci mieli obrażenia głównie twarzoczaszki i kończyn" - informowała Kinga Czerwińska z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Kierujący samochodem ciężarowym był trzeźwy. Został zatrzymany do dyspozycji prokuratury. Kierujący autobusem w stanie ciężkim przebywa w szpitalu, gdzie pobrano mu krew do badania stanu trzeźwości. Śledztwo, które wyjaśni przyczyny i okoliczności tej katastrofy prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu.

Dzwoniąc pod numery Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu, można dowiedzieć się, gdzie przewieziono rannych. Numery do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego: 18 414 27 20 i 18 414 27 21. Dodatkowo działa też fax: 18 414 27 24. 

 

(RK, Joanna Porębska/małopolska policja/PAP/ew)


Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

Zastrzegamy sobie prawo publikacji wybranych opinii.

Wyślij opinię na temat artykułu

Najnowsze

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy

Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na  Facebooku  oraz  Twitterze

1527613

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię