|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

W poniedziałek rusza remont ulicy Stella-Sawickiego w Czyżynach

W Krakowie szykuje się remont ważnej ulicy. Od poniedziałku, przez dwa tygodnie, kierowców czekają utrudnienia na ulicy Izydora Stella-Sawickiego w Czyżynach.

Posłuchaj co mówi Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa

źródło: krakow.pl

- Warunki pogodowe jeszcze pozwalają prowadzić prace drogowe. Chcemy wykorzystać ten czas i wykonać remont na Stella--Sawickiego. Mówimy o odcinku, który zaczyna się w rejonie węzła drogowego, gdzie łączą się Stella-Sawickiego, Nowohucka i Jana Pawła II, aż do osiedla Dywizjonu 303 - mówi Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Drogowcy nie chcą zamykać całej jezdni na dwa tygodnie, dlatego codziennie organizacja ruchu będzie inna. Codziennie niedostępny będzie inny fragment węzła przy Stella-Sawickiego oraz ulicy. Drogowcy obiecują, że wszystko będzie odpowiednio oznakowane.

Remont nawierzchni ul. Stella-Sawickiego dotyczył będzie jezdni w stronę al. Bora-Komorowskiego na odcinku od skrzyżowania z al. Jana Pawła II (węzeł Rayskiego) do os. Dywizjonu 303.

Harmonogram robót w pierwszym tygodniu prac (23-27 listopada):

ETAP 1 – od poniedziałku, 23 listopada (od godz. 7.00 – frezowanie, a od godz. 19.00 – układanie warstwy wiążącej): wyłączenie lewego pasa łącznicy zjazdowej z węzła (z al. Jana Pawła II na ul. Stella-Sawickiego) – brak możliwości jazdy z łącznicy w ul. Stella Sawickiego oraz brak możliwości jazdy na wprost pasami z kierunku ul. Nowohuckiej (jezdnia pod węzłem Rayskiego) – prace prowadzone połówkowo. W związku z wyłączeniem łącznicy będzie obowiązywał objazd przez ul. Medweckiego i rondo Lewandowskiej do ul. Stella-Sawickiego.

ETAP 2 – od wtorku, 24 listopada (od godz. 7.00 – frezowanie, a od godz. 19.00 – układanie warstwy podbudowy i warstwy wiążącej): prace prowadzone będą na lewym i środkowym pasie ul. Stella-Sawickiego w kierunku al. Bora-Komorowskiego. Zamknięty będzie pas do zawracania na ul. Stalla-Sawickiego. Objazd poprowadzony zostanie przez skrzyżowanie z ul. Florera.

ETAP 3 – od środy, 25 listopada (od godz. 7.00 – frezowanie, a od godz. 19.00 – układanie warstwy podbudowy i warstwy wiążącej): prace prowadzone będą  na prawym i środkowym pasie ul. Stella-Sawickiego w kierunku ul. Bora-Komorowskiego. Zamknięty będzie wylot ul. Medweckiego w ul. Stella-Sawickiego. Objazd przez rondo Lewandowskiej oraz al. Jana Pawła II.

ETAP 4 – od czwartku, 26 listopada (od  godz. 7.00 – frezowanie, a od godz. 19.00 – układanie warstwy podbudowy i warstwy wiążącej): wyłączenie prawego pasa łącznicy zjazdowej z węzła (z al. Jana Pawła II na ul. Stella-Sawickiego) – brak możliwości jazdy z łącznicy w ul. Medweckiego. Objazdy dla kierowców jadących od centrum przez al. Jana Pawła II i ul. Nowohucką (objazd przez rondo Czyżyńskie i rondo Lewandowskiej) oraz dla kierowców jadących od strony ronda Czyżyńskiego (objazd przez rondo Lewandowskiej).

ETAP 5 – od piątku, 27 listopada (od godz. 7.00 – frezowanie, a od godz. 19.00 – układanie warstwy podbudowy i warstwy wiążącej): wyłączenie pasa prawego i środkowego (za zawrotką w ciągu ul. Stella-Sawickiego) oraz zamknięcie wjazdu i wyjazdu z ul. Orlińskiego. Objazd poprowadzony zostanie przez ul. Włodarczyka oraz ul. Orlińskiego, ul. Kłosowskiego i ul. Medweckiego.


 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

 

 

 

Maciej Skowronek/krakow.pl/ko

100%
0%