|
|
Kraków 101.6 MHz
Kraków
101.6 MHz
Tarnów
101,0 MHz
Nowy Sącz
90,0 MHz
Zakopane
100,0 MHz
Andrychów
98,8 MHz
Gorlice
97,4 MHz
Krynica-Zdrój
102,1 MHz
Rabka-Zdrój
87,6 MHz
Szczawnica
90,0 MHz
|
Kontakt 4080 (SMS)
DZIEJE SIĘ COŚ W TWOJEJ OKOLICY?
SKONTAKTUJ SIĘ!
12 200 33 33 (antena)
12 630 60 00 (recepcja)
12 630 62 06 (reklama)
4080 (SMS)
500 202 323 (SMS i MMS)
redakcja@radiokrakow.pl
reklama@radiokrakow.pl
|
A
A
A

Siedem ofert w przetargu na rondo turbinowe na dk 44 w Skawinie

Siedem ofert złożono w przetargu na wykonawcę rozbudowy drogi krajowej nr 44 na granicy Skawiny i Krakowa, która polega na zastąpieniu skrzyżowania rondem turbinowym. Najtańsza opiewa na ponad 9,4 mln zł. Inwestycja powinna być gotowa w przyszłym roku.

fot: GDDKiA

Jak poinformowała we wtorek rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad GDDKiA Iwona Mikrut, najtańszą ofertę przedstawiła firma Eurovia Polska, proponując ponad 9,4 mln zł. Najdrożej prace wycenił Strabag Infrastruktura Południe – na prawie 10,8 mln zł.

Przedstawicielka GDDKiA zaznaczyła, że wszyscy oferenci zaproponowali skrócenie czasu potrzebnego na wykonanie zadania o dwa miesiące, co oznacza, że budowa potrwa dziewięć miesięcy od momentu podpisania umowy, a nie jak zakładano 11 miesięcy. Trzy miesięczny okres zimowy nie będzie wliczany do czasu przeznaczonego na realizację inwestycji.

W ramach przedsięwzięcia przewidziana jest przebudowa istniejącego skrzyżowania obwodnicy Skawiny z ulicami Krakowską i Skotnicką na rondo turbinowe. Zaplanowano też m.in. przebudowę drogi gminnej (ul. Wapowskiego), wybudowanie ciągów dla pieszych i pieszo–rowerowych, zjazdów indywidualnych oraz zatok i przystanków komunikacji autobusowej.

Istniejące skrzyżowanie zlokalizowane jest przy granicy miast Kraków i Skawina. Krzyżują się tam obwodnica miasta w ciągu DK44, ulice Krakowska w Skawinie i Skotnicka w Krakowie, czyli główne trasy komunikacyjne dla ruchu tranzytowego w kierunku Oświęcimia i lokalnego. Ulica Skotnicka dodatkowo prowadzi ruch do autostradowego węzła A4 Kraków Skawina.

Według pomiarów GDDKiA w czasie szczytów komunikacyjnych natężenie ruchu wynosi na skrzyżowaniu ponad 3 tys. pojazdów na godzinę. Dlatego dla usprawnienia ruchu i poprawy bezpieczeństwa niezbędna jest przebudowa skrzyżowania na rondo turbinowe dwupasowe – wskazała rzeczniczka.

Inwestycja posiada już decyzję zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) wydaną w marcu przez wojewodę małopolskiego Łukasza Kmitę.

 

 

PAP/bp

 

Skontaktuj się z Radiem Kraków - czekamy na opinie naszych Słuchaczy


Pod każdym materiałem na naszej stronie dostępny jest przycisk, dzięki któremu możecie Państwo wysyłać maile z opiniami. Wszystkie będą skrupulatnie czytane i nie pozostaną bez reakcji.

Opinie można wysyłać też bezpośrednio na adres opinie@radiokrakow.pl

Zapraszamy również do kontaktu z nami poprzez SMS - 4080, telefonicznie (12 200 33 33 – antena,12 630 60 00 – recepcja), a także na nasz profil na Facebooku  oraz Twitterze.

92%
8%