Radio Kraków

ustawa antysmogowa

Ponowny apel PSL do prezydenta Dudy o podpisanie ustawy antysmogowej

  • date_range 2015-10-01
PSL ponownie apelowało dziś do prezydenta Andrzeja Dudy o podpisanie ustawy antysmogowej. Podczas konferencji prasowej wicewojewoda i wicemarszałek Małopolski przedstawiali argumenty "za" podpisaniem ustawy. W rozmowie z Radiem Kraków wicemarszałek Wojciech Kozak mówił, że niepodpisanie ustawy byłoby klęską. Odniósł się też do unieważnienia przez sąd uchwały zakazującej palenia węglem w Krakowie.

Polski Alarm Smogowy wręczył prezydentowi Dudzie apel o podpisanie ustawy

  • date_range 2015-10-01
W inauguracji roku akademickiego na Uniwersytecie Jagiellońskim uczestniczył prezydent Andrzej Duda. Tuż przed rozpoczęciem uroczystości Andrzej Duda odebrał z rąk Polskiego Alarmu Smogowego apel o podpisanie ustawy antysmogowej.

6 dni do decyzji ws. ustawy antysmogowej. "Prezydent nie powinien się wahać"

  • date_range 2015-09-30
- Prezydent Andrzej Duda nie powinien nawet przez minutę wahać się w sprawie podpisu pod ustawą antysmogową - przekonywała w porannej rozmowie Radia Kraków Lidia Gądek, posłanka Platformy Obywatelskiej i lekarz. Prezydent ma jeszcze 6 dni na podjęcie decyzji, teraz trwają konsultacje w tej sprawie.

Marek Sowa: "Nie wierzę, że prezydent Andrzej Duda nie podpisze ustawy antysmogowej"

  • date_range 2015-09-28
- Czasu na decyzję w sprawie ustawy antysmogowej prezydent ma coraz mniej. Nie wierzę, że prezydent nie podpisze ustawy - mówił na antenie Radia Kraków marszałek małopolski, Marek Sowa. Jak zapowiedział, gdy ustawa zostanie podpisana, sejmik Małopolski przygotuje nową uchwałę zakazującą palenia w Krakowie węglem.

Barbara Bubula: "Prezydent Duda powinien dać szansę ustawie antysmogowej"

  • date_range 2015-09-24
- Prezydent Andrzej Duda powinien podpisać ustawę antysmogową - stwierdziła w porannej rozmowie Radia Kraków posłanka Prawa i Sprawiedliwości, Barbara Bubula. Rada Miasta przyjęła rezolucję, w której także apeluje do prezydenta o podpisanie tej ustawy. Od głosu wstrzymał się klub PiS. W piątek z Andrzejem Dudą mają się z nim spotkać krakowscy aktywiści z Polskiego Alarmu Smogowego, apelujący o złożenie podpisu pod ustawą. Prezydent ma czas na decyzję do 2 października.

Tadeusz Arkit: "Mam obawy, że prezydent nie podpisze ustawy antysmogowej"

  • date_range 2015-09-15
Poseł PO Tadeusz Arkit - jeden z twórców nowych przepisów w rozmowie z Radiem Kraków wyraził swoje obawy dotyczące podpisania przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawy antysmogowej. Przypomnijmy, że daje ona samorządom możliwość wprowadzania norm jakości dla pieców i węgla. O podpisanie tej ustawy od kilku dni apeluje Polski Alarm Smogowy. Arkit obawia się jednak, że może to nic nie dać.

Kancelaria prezydenta A. Dudy spotka sie z przedstawicielami Polskiego Alarmu Smogowego

  • date_range 2015-09-11
Jak dowiedział się reporter Radia Kraków, rozmowy będą dotyczyły uchwalonej przez Sejm ustawy antysmogowej. Przypomnijmy, w czwartek Sejm przegłosował poprawki senackie ws. ustawy, która daje samorządom możliwość wprowadzania norm jakości pieców węglowych i węgla opałowego. Teraz ustawa musi zostać podpisana przez prezydenta.

Sejm powiedział TAK dla ustawy antysmogowej

  • date_range 2015-09-10
Posłowie przyjęli wszystkie poprawki do ustawy antysmogowej. Daje ona samorządom możliwość decydowania o tym jakim paliwem można na ich terenie ogrzewać domy.

Opinia NSA ws. uchwały antysmogowej niebawem, a narzędzi do walki ze smogiem coraz więcej

  • date_range 2015-09-07
25 września Naczelny Sąd Administracyjny zajmie się krakowską uchwałą antysmogową. Być może wtedy w końcu okaże się, czy jest ona ważna, czy też nie będzie mogła obowiązywać. Na decyzję z niecierpliwością czekają mieszkańcy, ale też władze Krakowa i krakowscy urzędnicy. Do Rady Miasta trafi wkrótce projekt zmian w uchwale. Nowością jest możliwość wymiany podwójnych palenisk, czyli starego kotła gazowego, elektrycznego lub olejowego, który działa wspólnie z piecem węglowym.

A. Mularczyk: "Ustawa antysmogowa jest potrzebna, ale ma wiele mankamentów"

  • date_range 2015-08-14
Ustawa antysmogowa jest potrzebna, ale wersja przyjęta przez Sejm nie jest dobra, jest napisana pod miasto Kraków - oceniał w Radiu Kraków Arkadiusz Mularczyk. Dlatego trudno odpowiedzieć na pytanie czy prezydent Andrzej Duda ją podpisze czy też nie - dodał na naszej antenie sądecki poseł Solidarnej Polski.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię