Radio Kraków

szczepionka na covid

Dyrektorzy szkół dostali wytyczne ws. szczepień uczniów

  • date_range 2021-08-20
Coraz więcej wiadomo w sprawie szczepień dzieci w szkołach. Pierwsze wytyczne dotarły już do dyrektorów. Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Zdrowia szczepienia uczniów powyżej 12 roku życia miałyby się odbyć w drugiej połowie września. Nieletnim będą podawane dwa preparaty: Pfizer oraz Moderna.

Akcja szczepień na gorlickim rynku

Na gorlickim rynku można się zaszczepić 1-dawkową szczepionką firmy Johnson & Johnson. To bardzo wygodna forma bowiem nie trzeba się rejestrować. Kilka minut trzeba jednak postać w kolejce, gdyż chętnych na szczepienia nie brakuje.

W nabliższych dniach dotrą do Polski szczepionki Pfizera, AstraZeneki i Moderny

W poniedziałek do Polski dotrze 1,5 mln szczepionek Pfizer/BioNTech, w czwartek 160 tys. dawek AstraZeneki, a w piątek 222 tys. preparatów Moderny. Szczepionek Johnson & Johnson nie będzie w przyszłym tygodniu - zapowiedział prezes Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych Michał Kuczmierowski.

Szczepienia zmieniły postrzeganie wirusa SARS-CoV-2. "Ludzie przestali się bać"

Szczepienia radykalnie zmieniły postrzeganie wirusa SARS-CoV-2 w szpitalu. Widzę, że ludzie po prostu przestali się bać - powiedziała PAP mikrobiolog dr Joanna Jursa-Kulesza ze szpitala wojewódzkiego w Szczecinie. Dodała, że należy zrobić wszystko, aby uniknąć ponownego pojawienia się dużej liczby chorych na COVID-19 w szpitalach.

Budowa miasteczka szczepień na Krupówkach w Zakopanem

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię