Radio Kraków

sytuacja na Ukrainie

PLL LOT: wszystkie loty z Polski na Ukrainę zostały odwołane

Wszystkie rejsy PLL LOT z Polski na Ukrainę zostały odwołane - poinformował w czwartek rano PAP rzecznik spółki Krzysztof Moczulski. Chodzi o loty do Kijowa, Lwowa i Odessy.

Prezydent Duda: NATO i UE odpowie na rosyjską brutalną agresję i nie pozostawi Ukrainy bez wsparcia

Mimo wysiłków wspólnoty międzynarodowej, Ukraina padła ofiarą brutalnej, niesprowokowanej i nieusprawiedliwionej rosyjskiej napaści. Współdziałamy z naszymi sojusznikami z NATO oraz UE, wspólnie odpowiemy na rosyjską brutalną agresję i nie pozostawimy Ukrainy bez wsparcia - napisał prezydent Andrzej Duda.

Abp Jędraszewski: władca Rosji lubi przedstawiać się jako obrońca chrześcijaństwa

Władca Rosji lubi częstokroć przedstawiać się jako jedyny we współczesnej, dekadenckiej Europie obrońca chrześcijaństwa - mówił abp Marek Jędraszewski w homilii, podczas środowej mszy św., wzywając przy tym do modlitwy w czasie, w którym "waży się los pokoju".

Rani Oświęcimia podjęli rezolucję ws. solidarności z Samborem, ukraińskim miastem partnerskim

  • date_range 2022-02-23
W przyjętej jednogłośnie rezolucji czytamy, że ataki ze strony Federacji Rosyjskiej stanowią zagrożenie dla niepodległości Ukrainy oraz pokoju w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Radni wyrażają swoje zaniepokojenie i deklarują wsparcie i współpracę.

Prof. Grzegorz Przebinda: Putin ma plany pełzającej likwidacji Ukrainy

- Putin ma plany pełzającej likwidacji Ukrainy, którą uznaje za państwo przypadkowe - tak o uznaniu niepodległości republik ługańskiej i donieckiej i wkroczeniu tam wojsk rosyjskich mówi prof. Grzegorz Przebinda z Instytutu Filologii Wschodniosłowiańskiej UJ i Karpackiej Państwowej Uczelni w Krośnie. W jego ocenie kluczowy teraz będzie obszar, na którym teraz będą chciały operować siły rosyjskie. Z prof. Grzegorzem Przebindą rozmawiał o tym Jacek Bańka.

Msza Święta na Wawelu w intencji pokoju na Ukrainie

Wyrażając jedność z narodem ukraińskim, Abp Marek Jędraszewski zaprasza w środę 23 lutego o godz. 16.30 do Królewskiej Katedry na Wawelu na Mszę Świętą w intencji pokoju na Ukrainie.

Prezydent: UE i NATO powinny zachować jedność, potrzebne są poważne sankcje na Rosję

UE i NATO powinny zachować jedność; potrzebne są poważne sankcje na Rosję; w najbliższych dniach intensywne konsultacje w różnych formatach i NATO i UE - powiedział prezydent Andrzej Duda po wtorkowej naradzie w BBN.

Putin wydał wojskom rosyjskim rozkaz wkroczenia na teren Ukrainy. W Polsce wprowadzono 3. stopień alarmowy

Prezydent Władimir Putin polecił we wtorek nad ranem ministerstwu obrony Rosji wysłanie rosyjskich "sił pokojowych" do separatystycznych republik Donieckiej i Ługańskiej na wschodzie Ukrainy - informuje Reuters, powołując się na dekret opublikowany w nocy z poniedziałku na wtorek. Wcześniej w poniedziałek Putin podpisał dekret o uznaniu niepodległości tych dwóch separatystycznych republik na wschodzie Ukrainy.

Małopolska notuje lawinowy przypływ obywateli Ukrainy

Władze samorządu obawiają się, że w związku z eskalacją agresji ze strony Rosji, do naszego regionu może napłynąć kilkanaście tysięcy uchodźców. Jako tymczasowe miejsce zakwaterowania rozważana jest Tauron Arena. Wojewoda rozmawia również z rektorami krakowskich uczelni, ale na razie nie zdradza szczegółów spotkań.

Pokojowy marsz w Krakowie w geście solidarności z Ukrainą

Na Rynku Głównym w Krakowie o 13.00 rozpoczęła się "Akcja Wsparcia dla Ukrainy”. Pokojowy pochód przeszedł ulicami miasta, by wyrazić solidarność z naszym wschodnim sąsiadem.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię