Radio Kraków

sytuacja na Ukrainie

Kolejna fala ostrzału rakietowego na Ukrainę. Reuters: w Kijowie słyszano eksplozje

W Ukrainę uderzyła druga fala rosyjskiego ostrzału rakietowego - poinformował doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego. W Kijowie znów słychać było wybuchy - relacjonuje korespondentka PAP.

Tarnów solidaryzuje się z Ukrainą. Prezydent Ciepiela deklaruje pomoc

W związku z agresją Rosji na Ukrainę prezydent Roman Ciepiela odbył dzisiaj rano rozmowę online z Konsulem Honorowym Ukrainy w Tarnowie, Bartłomiejem Babuśką. Złożył wyrazy poparcia dla narodu ukraińskiego i zadeklarował pomoc.

Konsul Honorowy Ukrainy w Tarnowie: Bandycki napad na Ukrainę jest niezrozumiały

"Bandycki napad na Ukrainę jest niezrozumiały ze względów ekonomicznych i politycznych" - podkreśla Honorowy Konsul Ukrainy w Tarnowie, Bartłomiej Babuśka w rozmowie z Radiem Kraków. Konsul przyznaje, że Ukraińcy do końca wierzyli, że do tej agresji nie dojdzie.

"Dialog nie służy porozumieniu, tylko służy lepszemu rozumieniu"

"Kiedy kończy się dialog? Wtedy, kiedy ktoś nie ma etycznej chęci wejścia w dialog. Brakuje komunikacji. Jeżeli prezydent Putin wygłasza długą mowę o tym, że Ukraina nigdy nie była i nie ma prawa być niezależnym państwem, to odcina jakiekolwiek możliwości dialogu" - mówił w audycji Przed Hejnałem prof. Leszek Koczanowicz.

Prezydent po naradzie BBN: mamy do czynienia z gwałtem na suwerennym i niepodległym państwie

Mamy do czynienia z bezprecedensowym aktem agresji, kolejnym naruszeniem prawa międzynarodowego przez Rosję, gwałtem na suwerennym i niepodległym państwie; wierzę, że społeczność międzynarodowa w sposób jednoznaczny na to zareaguje - powiedział prezydent Andrzej Duda.

Ukraińcy i Polacy zgromadzili się przed Konsulatem Generalnym Rosji w Krakowie

  • date_range 2022-02-24
Na placu Biskupim w Krakowie odbyła się pierwsza demonstracja solidarności z Ukrainą. Na miejscu są obywatele Ukrainy ze swoimi flagami, którzy martwią się szczególnie o swoje rodziny, które pozostały w kraju. Przyszli także Białorusini z charakterystycznymi biało - czerwono - białymi flagami wyrażającymi sprzeciw wobec Aleksandra Łukaszenki. Są także Polacy z transparentami wyrażającymi wsparcie dla naszych wschodnich sąsiadów i wieloma słowami solidarności. Podczas zgromadzenia nie zabrakło także okrzyków takich jak "Putin to morderca". Na miejscu jest dużo policji.

Manifestacja przed konsulatem Rosji w Krakowie

Jacek Majchrowski: Jesteśmy gotowi i czekamy na odpowiedź, czego Ukraińcy potrzebują

- Mamy 100 tysięcy Ukraińców w Krakowie, z tego 70 tysięcy przebywa legalnie - mówił w Radiu Kraków prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. "W związku z atakiem Rosji chcemy zapewnić uchodźcom wszelką pomoc. Współpracujemy w tym celu z organizacjami ukraińskimi. Trudno teraz powiedzieć, na jaką liczbę uchodźców jesteśmy przygotowani. Mamy 20 tysięcy miejsc, które mogą przyjąć ludzi" - zapewniał prezydent.

MSZ: obywatele polscy, którzy przebywają na Ukrainie, powinni natychmiast opuścić jej terytorium

W związku z działaniami zbrojnymi na Ukrainie MSZ odradza wszelkie podróże na Ukrainę, obywatele polscy, którzy przebywają na Ukrainie powinni natychmiast opuścić jej terytorium - przekazało w czwartek rano Ministerstwo Spraw Zagranicznych.

Premier: Europa i wolny świat muszą powstrzymać Putina

Musimy natychmiast zareagować na zbrodniczą agresję Rosji na Ukrainę; Europa i wolny świat muszą powstrzymać Putina; dzisiejsza Rada Europejska powinna zatwierdzić możliwie najsurowsze sankcje; nasze wsparcie dla Ukrainy musi być realne - podkreślił premier Mateusz Morawiecki.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię