W repertuarze koncertów znalazły się nie tylko uznane na całym świecie dzieła wielkich mistrzów, ale również współczesne kompozycje. Koncerty będą odbywały się w cztery niedziele sierpnia – 1 sierpnia o godz. 16.30 oraz 8, 22 i 29 sierpnia o godz. 16.00.

Już po raz 47. melomani z Krakowa i goście z całej Polski zaproszeni zostaną do wielowiekowego Opactwa Benedyktynów, by uczestniczyć w niezwykłej uczcie muzycznej. Wakacyjny cykl koncertów, przybliżający publiczności różnorodność muzyki organowej, swoimi początkami sięga roku 1971. Podczas koncertów uznani wirtuozi organów, w towarzystwie muzyków innych specjalności –  wiolonczelisty, flecisty i gitarzysty, prezentować będą utwory z różnych epok – od renesansu po współczesność.

Tynieckie Recitale Organowe, pod kierownictwem artystycznym Piotra Czarakcziewa, rozpoczną się w pierwszą niedzielę sierpnia (1 sierpnia). Cykl otworzy koncert w wykonaniu nagradzanej na licznych festiwalach muzyki organowej – Barbary Lorenc, której towarzyszyć będzie grający na wiolonczeli Krzysztof Lenczowski. Podczas koncertu publiczność usłyszy utwory organowe Jana Sebastiana Bacha, Cesara Francka oraz Ferenca Liszta, a także autorskie kompozycje Krzysztofa Lenczowskiego. Drugi koncert cyklu (8 sierpnia), w wykonaniu Macieja Babnisa i flecistki Katarzyny Czerwińskiej-Gosz, będzie okazją do niezwykłej podróży w czasie. Wydarzenie otworzą utwory XVII/XVIII wiecznych kompozytorów – Johna Stanleya oraz Georga Friedricha Händela, po których muzycy zaprezentują kompozycje organowe z XX i XXI wieku. 22 sierpnia miłośnicy muzyki zostaną zaproszeni na koncert wybitnego wirtuoza Andrzeja Białko oraz gitarzysty Miłosza Mączyńskiego. Wnętrza opactwa wypełnią interpretacje utworów francuskich kompozytorów Louisa Vierne i Maurice Duruflé oraz południowo-amerykańskich twórców Abela Carlevaro, Hectora Villa – Lobos i Agustín Barrios Mangoré. Tynieckie Recitale Organowe zwieńczy odbywający się 29 sierpnia koncert jednego z najbardziej cenionych i aktywnych artystycznie polskich organistów – Marka Stefańskiego. Melomani, zgromadzeni w kościele przyklasztornym Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, będą mogli usłyszeć improwizację organową na temat „Bogurodzicy”, XVI-wieczne utwory liturgiczne, a także opracowania twórczości Witolda Lutosławskiego. Wydarzenie uświetnią recytacje fragmentów „Filozofii po góralsku” Ks. Józefa Tischnera wykonaniu Jerzego Treli. Koncert zakończy improwizacja Marka Stefańskiego na tematy góralskie. 

Bilety na każdy z recitali, w cenie 45 zł – normalny i 35 zł – ulgowy oraz zniżkowy dla posiadaczy karty Podgórze w Kulturze lub Karty Seniora CKP, można kupić online, osobiście w Centrum Kultury Podgórza (ul. Sokolska 13, Punkt Informacyjny, parter) lub bezpośrednio przed każdym z recitali (przy wejściu do kościoła).

Wszystkie koncerty w ramach Tynieckich Recitali Organowych XLVII będę organizowane
z zachowaniem reżimu sanitarnego – zgodnie z wytycznymi w zakresie bezpieczeństwa i higieny ustalonymi przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego dla wydarzeń kulturalnych. Organizatorami Tynieckich Recitali Organowych XLVII są Centrum Kultury Podgórza i Opactwo Benedyktynów w Tyńcu. Partnerem wydarzenia jest Dzielnica VIII Dębniki.