Artystkę ciekawi symbolika tych budowli; stoją i patrzą swoimi oknami na życie i śmierć człowieka. W obrazach dom pomału odrywa się od ziemi, zmienia swoją formę i przeznaczenie. Staje się świątynią. Poza tym nic się nie zmienia. Wokół panuje cisza…

            Wystawa odbywa się w ramach cyklu wystaw w Otwartej Pracowni pod wspólnym tytułem VANITAS, odwołującym się do jednego z najstarszych motywów w sztuce. Vanitas (marność) to charakterystyczny temat i motyw malarstwa i literatury średniowiecza i baroku. Cykl ma pokazać atrakcyjność i potencjał polskiego malarstwa współczesnego i sztuk wizualnych wykorzystujących nowe media, tworzonych w dialogu z historią malarstwa europejskiego i wynikających z inspiracji bogactwem polskiej i światowej kultury.

Cykl wystaw VANITAS uzyskał wsparcie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Olga Pawłowska

Urodzona w 1988 roku w Krakowie, gdzie aktualnie mieszka i pracuje. Absolwentka Wydziału Grafiki na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom magisterski zrealizowany w 2013 roku w Pracowni Wklęsłodruku u prof. Henryka Ożoga, uzupełniony aneksem z malarstwa pod opieką prof. Stanisława Tabisza. Od października 2015 pracuje na stanowisku asystentki w Pracowni Rysunku Wieczornego na Wydziale Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki ASP w Krakowie. Od 2016 członkini Stowarzyszenia Artystycznego Otwarta Pracownia. Autorka sześciu wystaw indywidualnych. Uczestniczka wielu wystaw zbiorowych, plenerów oraz festiwali sztuk wizualnych (Krakers, Warsaw By Art, Krakowskie Spotkania Artystyczne). Zajmuje się malarstwem, rysunkiem oraz grafiką projektów