Radio Kraków

prezentacjewyborcze

Ryszard Terlecki: Walczymy o zachowanie ośmiu sądeckich mandatów sejmowych

Rosnące notowania PiS dają szansę na zachowanie mocnej, sądeckiej reprezentacji tej partii w sejmie - uważa wicemarszałek sejmu Ryszard Terlecki. Dziś w okręgu nr 14,obejmującym dawne województwo nowosądeckie, PiS ma osiem mandatów sejmowych i jeden senatorski. - Walczymy o to i będziemy do końca zabiegać, żeby tych mandatów nie było mniej a raczej więcej - mówi R. Terlecki. - Platforma oczywiście liczy tu na mandat dodatkowy, podobnie liczy Konfederacja. Mi się wydaje, że Konfederacja jest na takiej równie pochyłej, to znaczy, że traci teraz poparcie. Wynika to z faktu, że Konfederacja jakby odżegnuje się od udziału we władzy. Ich pomysłem jest to, że po wyborach nie uda się stworzyć rządu, będzie parę miesięcy chaosu i ponowne wybory. Ryszard Terlecki startuje w tych wyborach w okręgu nowosądeckim z pierwszego miejsca na liście PiS.

Jan Orkisz: koalicja opozycji nie będzie łatwa, bo są olbrzymie różnice programowe

Jan Orkisz, radny Powiatu Olkuskiego, numer 3 na liście komitetu wyborczego Nowa Lewica, członek Unii Pracy z okręgu numer 13 obejmującego Kraków oraz powiaty: krakowski, miechowski, olkuski w rozmowie z Wojciechem Jakubowskim o programie, mieszkalnictwie, płacach.

Piotr Górnikiewicz: lubię wyzwania

Przedsiębiorca, działacz sportowy i miejski radny chce zostać posłem. Mowa o startującym z list Trzeciej Drogi Piotrze Górnikiewiczu. O tym dlaczego zdecydował się na start w wyborach - a także o tym, czym chciałby się zająć jako poseł - Piotr Górnikiewicz opowie w rozmowie z Marcinem Golcem.

Małgorzatą Wassermann: nie ma wśród nas miejsca dla czarnych owiec

Dymisje i zatrzymania w sprawie afery wizowej pokazują, że takie sprawy w naszym środowisku są wypalane żelazem - tak przekonuje Małgorzata Wassermann, posłanka PIS. W telewizyjnym orędziu marszałek Senatu mówił o 250 tys. wiz pracowniczych dla cudzoziemców za łapówki, podczas gdy szef rządu przekonywał, że takich przypadków było ok. 250. Rozmawiamy o tym z Małgorzatą Wassermann.

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię