Radio Kraków

prawnik radzi

Prawnik radzi ws. alimentów dla pełnoletnich dzieci

  • date_range 2015-02-13
O ile alimenty dla dzieci niepełnoletnich są sprawą w miarę oczywistą, o tyle pewien kłopot sprawiają alimenty dla dzieci pełnoletnich. O finansowych obowiązkach rodziców względem pełnoletnich dzieci z adwokat Dominiką Górnik-Gieras rozmawia Marzena Florkowska.

Plaga plagiatów na uczelniach

  • date_range 2015-02-06
Dla studentów rozpoczął się gorący czas sesji. Tymczasem na uczelniach coraz większym problemem jest liczba prac okresowych: licencjackich czy magisterskich, które są plagiatami. O tym zjawisku i o sposobach walki z nim z adwokatem Wojciechem Bergierem rozmawia Marzena Florkowska.

Prawnik radzi: o czym trzeba pamiętać na stoku

  • date_range 2015-01-22
Wybierając się na narty z reguły myślimy o odpoczynku czy relaksie, a nie o przepisach czy regulacjach prawnych. Gdy jednak narty zakłada prawnik, sytuacja trochę się zmienia. Z adwokat Karoliną Szołtysek rozmawia Marzena Florkowska

Umowy są ważne!

  • date_range 2015-01-20
Za długie, skomplikowane i nieczytelne. Umowy, z którymi stykamy się w codziennym życiu są dla nas coraz bardziej niezrozumiałe. Mimo że 43 proc. Polaków deklaruje, że zawsze czyta umowę przed jej podpisaniem, to co piąty z nas z treścią dokumentu zapoznaje się rzadko lub nie czyta go wcale. O tym, jak wiele tracimy nie zapoznając się z umową lub rezygnując z walki o swoje prawa przy podpisywaniu dokumentu, przekonują autorki bloga "Umowy są Ważne".

Prawnik radzi. Co to jest zasiedzenie?

  • date_range 2015-01-16
Zasiedzieliśmy się troszkę przez święta i wolne dni, a to nie zawsze ma pozytywne skutki. O prawnych aspektach zasiedzenia z adwokatem Maciejem Pietrzykowskim rozmawia Marzena Florkowska

O alimentach dla byłego i obecnego współmałżonka

  • date_range 2015-01-12
Początek nowego roku to dobry czas, by pomyśleć o finansach nie tylko tych firmowych, ale także prywatnych. O alimentach dla byłego i obecnego współmałżonka z adwokat Dominiką Górnik-Gieras rozmawia Marzena Florkowska

Zakupy przez Internet. Nowe prawo ochroni konsumentów?

  • date_range 2014-12-19
W ostatnie, przedświąteczne dni, sporo czasu i pieniędzy poświęcamy zakupom. Warto przy tym pamiętać, że już za tydzień, 25 grudnia, wchodzą w życie nowe regulacje prawne dotyczące handlu m.in. zakupów przez Internet. O nowych zasadach, które mają chronić konsumentów z adwokatem Piotrem Ostrowskim rozmawiała Marzena Florkowska.

Czy możemy chronić naszą twórczość w Internecie?

  • date_range 2014-12-12
Rejestrując się na różnego typu portalach społecznościowych, rzadko czytamy szczegółowe zasady ich funkcjonowania dotyczące zwłaszcza praw do zamieszczanych na nich zdjęć czy filmów. O prawie autorskim w Internecie z adwokat Karoliną Szołtysek rozmawia Marzena Florkowska.

Sztuka radzenia sobie z telemarketerami

  • date_range 2014-12-04
Z adwokatem Wojciechem Bergierem rozmawia Marzena Florkowska.

Prawnik radzi: w domu i w ogrodzie

  • date_range 2014-12-01
O obowiązkowych przeglądach w nieruchomości oraz wycinaniu drzew z adwokatem Michałem Kulą rozmawia Marzena Florkowska

Najnowsze

Kontakt

Sekretariat Zarządu

12 630 61 01

Wyślij wiadomość

Dodaj pliki

Wyślij opinię